Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

HNÚŠŤA: Poslanci si vypočuli stanovisko Danky Kiráľovej k menovaniu viceprimátora

23. februára 2019 | Komentáre: 0 |

Časť úvodu februárového zasadnutia mestského zastupiteľstva v Hnúšti bola venovaná aj vymenovaniu viceprimátora mesta. Poslankyňa Danka Kiráľová totiž na rokovaní uviedla svoje stanovisko k tejto záležitosti:

Vzhľadom na to, že občania, ktorí zápisnice zo zasadnutia mestského zastupiteľstva čítajú, chceli a chcú poznať odpovede na niektoré otázky vyplývajúce z „k bodu 11. Informatívna správa o poverení zástupcu primátora mesta“ z minulého 2. zasadnutia mestského zastupiteľstva v Hnúšti, konaného dňa 22. 1. 2019, považujem za vhodné uviesť môj pohľad na vec a ujasniť niektoré záležitosti.

Primátor poveruje zástupcu primátora spravidla do 60 dní od svojho zloženia sľubu a je to plne v jeho kompetencii. To, že poveril niekoho iného, ma vôbec netrápi. Medzi nami nikdy nebola dohoda na tému zástupcu primátora a miesto zástupkyne primátora mi nikdy nebolo oficiálne ponúknuté. To, že sa pán primátor takýmto personálnym návrhom zaoberal vo svojich predvolebných novinách, vnímam len ako predvolebný ťah.

Z mojej strany by si takúto zvláštnu pozornosť poverenie zástupcu primátora nevyžiadalo, nebyť toho zaujímavého odôvodnenia, prečo sa rozhodol pre niekoho iného, t. j. hlavne ako píše – v dôsledku mojej slabosti, či nespôsobilosti znášať nejaké „tlaky“. Asi ma má za nejakú krehotinku, ale tou naozaj nie som. Účelovo podlieha nejakým svojím dojmom, či to tak manipulatívne prezentuje. Bolo by vhodné, pán primátor, vysvetliť občanom, aké tlaky máte na mysli a hlavne od koho.

Prvý „okamih“ Vášho rozhodnutia, „podpora tohto poslanca inému kandidátovi“, vyznieva úsmevne, keďže ste si za zástupcu vybrali iného poslanca, ktorý podporoval verejne iného kandidáta omnoho intenzívnejšie. (Alebo, žeby nepodporoval? – Jedno z tohto je nezmysel.)

Áno, na vašu ponuku na stretnutie, ktorá prišla dňa 13. 11. 2018, ste dostali odpoveď, že sa ozvem, ale s tým, že to bude po vyhodnotení kamerových záznamov a prešetrení incidentov voči mojej osobe našou mestskou políciou v Hnúšti. Očakávala som, že vzhľadom na kamerový systém, ktorý mesto stojí nemalé finančné prostriedky, to nebude dlhodobá záležitosť.

Na moje prekvapenie záležitosť prevzala štátna polícia, v dôsledku čoho mestská polícia prestala vo veci konať. Viete, na koho podnet to bolo, sám ste mi to dňa 15. 11. 2018 oznámil sms správou. Ja som takýto postup nevyžadovala, ani nepreferovala. Tým sa celý vyšetrovací proces podstatne predĺžil.

Vzájomná mailová komunikácia prebiehala od Vášho zloženia sľubu. Vyrozumenie od polície som dostala 28. 12. 2018. Následne som Vás kontaktovala, že sa môžeme stretnúť. V tom čase ste mali už naplánovaný iný program. Potom sme sa pracovne stretli 11. 1. 2019 predovšetkým k rozpočtu mesta. Na tomto stretnutí ste ma informovali o svojom rozhodnutí poveriť za svojho zástupcu poslanca Grigorija Šamina. To odôvodnenie bolo dosť odlišné od vplyvu nejakých tlakov na moju osobu. O tých vôbec nebola reč.

Zákerné a podlé spôsoby sú mi cudzie a nestotožním sa s nimi, nech by sa používali voči komukoľvek. Mojím zámerom pri požiadaní mestskej polície v Hnúšti o vyšetrenie incidentu voči mojej osobe bolo, aby sa odhalil niekto, kto sa skrýva a zneužíva anonymitu. Mohli sme si verejne, bárs aj pred celou Hnúšťou vyjasniť, čo je slušnosť a kto koho sklamal, či zradil.

Keď sa zamyslím nad motívom konania anonyma, najpravdepodobnejšie mi vychádza, že zámerom bolo, aby som sa zástupkyňou primátora nestala. Podľa vyjadrení a odôvodnení primátora teoreticky môžem pokladať za ujmu, že na základe incidentov mi funkcia zástupkyne primátorky nebola ponúknutá.

Ako reagoval primátor Roman Lebeda, poslankyne sa v žiadnom prípade nechcel nijakým spôsobom dotknúť ani uraziť. „Skôr som to to chcem nejakým spôsobom vysvetliť občanom, tak, aby som nejako neznížil Vašu hodnotu, lebo si myslím, že ako poslanec aj ako človek máte veľkú hodnotu. Takže v žiadnom prípade som tým nemyslel niečo zlé ani som Vás nechcel nejakým spôsobom uraziť alebo ponížiť,“ uviedol. Ako dodal, nezachytil, že by mu poslankyňa povedala, že sa ozve, keď sa záležitosť vyhodnotí.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, Foto: http://old.hnusta.sk/

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA