Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. januára 2020

HNÚŠŤA: Polícia má nového náčelníka, podľa končiaceho M. Migaľu je problémom neobsadenosť

17. mája 2019 | Komentáre: 0 |

Najväčším problémom Mestskej polície (MsP) Hnúšťa bola vlani neobsadenosť jednotlivých pracovných pozícií. V správe o činnosti MsP za rok 2018 to uviedol končiaci náčelník MsP Milan Migaľa.

„Bolo výberové konanie, uchádzači sa prihlásili v dostatočnom počte. Požadované predpoklady a očakávania zamestnávateľa splnili dvaja, pracovnoprávny pomer uzavrel iba jeden,“ konštatoval Migaľa na jednom z posledných zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Ako pokračoval, plne personálne obsadená bola MsP vlani len počas januára a februára. „Od marca až do konca kalendárneho roka mohlo byť zaraďovaných do výkonu len päť až šesť policajtov,“ konkretizoval končiaci náčelník s tým, že takáto situácia bola aj v roku 2017 a pretrvávala i tento rok. Z dôvodu nepriaznivého personálneho stavu nemohla byť zabezpečená v plnom rozsahu ani obslužnosť na vysunutom pracovisko v Kolónii.

„To sa, samozrejme, odzrkadlilo aj na plnení merateľných ukazovateľov programového rozpočtu, kde kvantitatívne ukazovatele nemohli byť splnené, najmä v oblastiach ako počet hodín fondu pracovného času venovaný obchôdzkovej a hliadkovej činnosti, či počet hodín odpracovaných v noci a cez víkendy,“ podotkol.

Na druhej strane, kvalitatívne ukazovatele boli podľa Migaľu naplnené v predpokladanom rozsahu. „Aj čo sa týka objasnenosti, tá zostala na vysokej úrovni, viacej ako 94 percent,“ konkretizoval Migaľa s tým, že podobné pozitívne výsledky zaznamenala MsP aj pri stotožnených páchateľoch, uložených pokutách či odchytených psoch a zrealizovaných výchovno-vzdelávacích aktivitách a prednáškach.

Veľa dopravných priestupkov i priestupkov proti verejnému poriadku

Doplnil, že MsP riešila veľa priestupkov proti verejnému poriadku, najmä tých, ktoré súvisia s porušením niektorého zo všeobecne-záväzných nariadení (VZN) mesta. „Keď to rozmeníme na drobné, najviac porušení sa týkalo VZN o nakladaní s drobnými stavebnými odpadmi a komunálnym odpadom, priestupkov proti životnému prostrediu a priestupkov týkajúcich sa porušenia VZN o ochrane životného prostredia a čistoty v uliciach mesta,“ načrtol.

Veľmi nepriaznivo sa podľa neho vyvíja aj situácia v priestupkovosti na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. „Dopravná infraštruktúra nepribúda, frekvencia a zaťaženosť miestnych komunikácií aj ciest prvej a druhej triedy stúpa, takže priestupky pribúdajú,“ poznamenal Migaľa, podľa ktorého MsP zdokumentovala až 552 priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. „To sú len tie, ktoré sa týkali statickej dopravy,“ doplnil.

Druhou najpočetnejšou skupinou boli podľa neho už spomínané priestupky proti VZN, ktorých bolo 199. „Čo je však pozitívne, priestupkov týkajúcich sa občianskeho spolunažívania bolo v porovnaní s predchádzajúcim obdobím menej,“ povedal končiaci náčelník.

Občania priestupky nenahlasujú

Za negatívum považuje občiansku iniciatívu a angažovanosť pri oznamovaní priestupkov. „ Z celkového vlaňajšieho počtu 930 doriešených priestupkov bolo 728 vyhľadaných kamerovým systémom, alebo počas hliadkovej a obchôzkovej činnosti. Len 202 bolo oznámených občanmi,“ podotkol Migaľa.

Novým náčelníkom sa stal Peter Rukavica

Správa o činnosti MsP za rok 2018 bola zároveň poslednou, ktorú pripravil Milan Migaľa. Na základe úspechu vo výberovom konaní totiž po 11 rokoch vedenia MsP nastúpil do funkcie vedúceho kancelárie primátora mesta. Na poste náčelníka MsP ho v týchto dňoch nahrádza bývalý štátny policajt Peter Rukavica.

Ten v minulosti pôsobil na odbore kriminálnej polície v Rimavskej Sobote, ako riaditeľ Obvodného oddelenia (OO PZ) v Tisovci a zástupca riaditeľa OO PZ v Hnúšti.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: MsZ; Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA