Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. septembra 2020

Hnúšťa očakáva príchod ďalšieho menšieho investora

22. mája 2012 | Komentáre: 0 |

Drevospracujúca firma by mohla zamestnať 40 ľudí. Zmena nastala aj na poste konateľa Mestskej investičnej spoločnosti.

Novou konateľkou Mestskej investičnej spoločnosti v Hnúšti bude Oľga Maciaková. Prednostka Mestského úradu vystriedala vo funkcii primátora Michala Bagačku, ktorý sa po zvolení za poslanca Národnej rady SR vzdal funkcie konateľa. Druhým konateľom ostáva Miroslav Porubiak.

Michal Bagačka označil projekt priemyselného parku v Hnúšti za perspektívny a podporovať ho chce naďalej aj ako poslanec NR SR. „Práve preto som mal záujem pracovať ako poslanec vo Výbore NR SR pre hospodárske záležitosti, kde mám lepší prístup k informáciám o možných investíciách a verím, že to v budúcnosti prinesie ďalšie možnosti aj pre naše mesto a región,“ povedal pre Echoviny.sk primátor Hnúšte.

Ako ďalej Bagačka uviedol, uvedomuje si, že kvalitné pracovné príležitosti v regióne naďalej chýbajú, od príchodu ďalších investorov si sľubuje zvýšenie konkurencie a postupný rast miezd zamestnancov. „Ďalej rokujeme s ďalšími záujemcami, ktorí by mohli vytvoriť ďalšie pracovné miesta v priemyselnej zóne. Reálne vyzerá menší investor v oblasti drevospracujúceho priemyslu, ktorý by v Hnúšti mal otvoriť prevádzku ešte v priebehu tohto leta,“ informoval Echoviny.sk Bagačka. Investor by mal vytvoriť približne 40 pracovných miest.

Mestská investičná spoločnosť Hnúšťa s.r.o. sa zameriava na rozšírenie výroby využitím vybudovaných stavebných a strojných kapacít v Priemyselnej zóne Hnúšťa. Investorom ponúka vybudovanú infraštruktúru v priemyselnom parku, dobrú lokalitu i bohatú história priemyselnej výroby v meste Hnúšťa. Mesto Hnúšťa je výlučným vlastníkom a projektovým manažérom Priemyselnej zóny a investorom ponúka i ďalší servis a podporu súvisiacu s vývojom priemyselných oblastí.

Zdroj: Echoviny.sk, foto: investhnusta.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA