Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. júla 2019

Hnúšťa každoročne zvyšuje príspevky na šport

5. júla 2018 | Komentáre: 0 |

Hnúšťanská samospráva vo svojich rozpočtoch zvyšuje príspevky na podporu športu .

 V meste pôsobia kluby – Taekwondo, Kick-box Leon, Klub turistov, Mestský kynologický klub, Volejbalový klub Iskra, Futbalový klub Iskra, Fitness klub, Stolnotenisový klub, Bedmintonový klub, Športový klub Gladiators. Okrem toho mesto pravidelne podporuje aj činnosť občianskych združení – OZ Athéna, OZ Horná Rimava, MR Sinec –Kokavsko, Slovenský zväz zdravotne postihnutých, OZ Rovnaké šance a iné.
Podľa vyjadrenia vedúcej finančného oddelenia Kataríny Trnavskej sa príspevky zvýšili za posledných šesť rokov o takmer 335%. Konkrétne :
Rok 2012 – 11 950 Eur
2013 – 12 500 Eur
2014 – 20 000 Eur
2015 – 28 000 Eur
2016 – 32 000 Eur
2017 – 38 000 Eur
2018 – 40 000 Eur
„ Podpora športu v meste a najmä podpora a vedenie mládeže k športu bola a je obrovsky dôležitá. Ja osobne s podporou poslancov mestského zastupiteľstva sa rozvoj športu v Hnúšti snažíme každoročne podporovať a venovať mu náležitú pozornosť. Treba povedať, že okrem priamej finančnej podpory je tu aj nepriama podpora vo výške takmer 200 000 eur formou bezplatného užívania športovej haly, starostlivosť o športoviská, pomoc pri materiálnom vybavení a podobne. Aj v budúcnosti je našou povinnosťou zlepšovať podmienky na športovanie pre našich občanov a v rámci možností zvyšovať príspevky pre jednotlivé kluby, pretože nie sme vo veľkom meste , kde sa dá nájsť viac sponzorov. Chcem pri tejto príležitosti poďakovať všetkým tým, ktorí venujú množstvo voľného času, energie i financií pre činnosť svojich klubov. Bez týchto zanietených športových činovníkov nie je možné udržať a rozvíjať naše kluby.
Spolu s mestským zastupiteľstvom máme ambíciu nielen udržiavať existujúci stav, ale aj zlepšovať možnosti na športovanie budovaním nových ihrísk, cyklotrás či vybavenia jednotlivých klubov. Verím, že sa mestu potom kluby odvďačia množstvom mladých ľudí zapojených v športe ako aj výsledkami, ktoré budú šíriť dobré meno nášho mesta, povedal primátor mesta Michal Bagačka.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA