Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. júna 2020

Sobotu v Hnúšti ovládne súťaž vo varení kapustnice a Tečkova trúbka

24. septembra 2019 | Komentáre: 0 |

Posledná septembrová sobota (28. 9.) v Hnúšti bude patriť tradičnému podujatiu. Za kultúrnym domom sa od 9:00 h ráno bude variť kotlíková kapustnica.

Ako informovala Oľga Maciaková, prednostka Mestského úradu v Hnúšti, do súťaže sa prihlásilo deväť družstiev. „Medzi prihlásenými sú pravidelní účastníci tohto podujatia. Súťaž bude mať medzinárodný charakter, keďže najlepšiu kapustnicu sa pokúsi navariť aj tím z Poľska. Privítali by sme záujem zo strany nových družstiev, ale s účasťou sme spokojní,“ prezradila Maciaková.

Ako pokračovala, mesto rado urobí výnimku a do stredy dodatočne zaregistruje ďalší súťažný tím. Účastníci musia navariť najmenej desať porcií. Jedna porcia bude určená pre porotu, zvyšok kotlíkovej špeciality môžu rozdať alebo vziať domov. Predaj kapustnice je zakázaný. Družstvá si musia priniesť všetko potrebné, mesto zabezpečí bochník chleba, stôl, drevo a umelohmotné nádoby.

„Dúfam, že nám vyjde počasie a prežijeme príjemný deň. Súťažiacich príde podporiť veľa kamarátov a známych z Hnúšte a okolia. Tí si okrem výborného jedla budú môcť vychutnať aj prehliadku dychových hudieb s názvom Tečkova trúbka,“ dodala prednostka.

Už piaty rok, tentoraz so zmenou

Mestské kultúrne stredisko (MsKS) v Hnúšti organizuje už piaty ročník tejto hudobnej akcie, ktorá je spomienkou na hnúšťanského dirigenta a kapelníka Ladislava Tökölyho. Usporiadatelia sa tento rok rozhodli pre zmenu.

„Veľa týchto dychových kapiel si požičiava členov, preto sme sa rozhodli, že si zahrajú všetci spolu. Hudobníci budú mať výber troch skladieb, ktoré zahrajú spoločne. Pred divákmi sa tak naraz predstaví okolo 50 dychovkárov,“ povedala Diana Vojenčiaková, riaditeľka MsKS v Hnúšti.

Spomienkovej prehliadky by sa mali zúčastniť dychové hudby z Hnúšte, Tisovca a Jelšavy. Pozvanie dostala aj rimavskosobotská kapela RS6. Súčasťou Tečkovej trúbky, ktorá sa za kultúrnym domom začne od 10:00, bude aj výstava fotografií.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA