Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. septembra 2019

Hnúšťankovo ľudí opäť zaujalo, prišlo zhruba dvakrát toľko detí ako vlani

2. júna 2019 | Komentáre: 0 |

Druhý ročník podujatia pre deti Hnúšťankovo, ktorý bol súčasťou tohtoročných osláv Dní mesta Hnúšťa, ľudí opäť zaujal.

Podľa organizátorov naň zavítal zhruba dvojnásobný počet detí ako vlani, teda približne okolo 800.

Pre najmenších boli na Hnúšťankove pripravené rôzne atrakcie a desať stanovíšť, kde plnili rozličné úlohy a za ne dostávali odmeny. Organizátori prichystali pre deti i bezplatné občerstvenie a 700 máp, do ktorých si mohli značiť splnené úlohy. Medzi stanovišťami bola napríklad westernová dedinka či vojenský tábor a pri všetkých desiatich bol veľký „nával“.

Tohtoročné Hnúšťanovo malo šťastie aj na počasie. Po daždivom a chladnom máji bol 1. jún krásne slnečný, čo do Záhrady 1. mája, kde sa Hnúšťankovo konalo, pritiahlo množstvo ľudí.

Podľa slov Martiny „Horčice“ Feckovej, jednej z organizátorok podujatia, mali na vlaňajší premiérový ročník akcie fantastické ohlasy. Ľuďom sa Hnúšťankovo páčilo a deti sa celý rok pýtali, či bude znova.

„Preto sme ho ešte s väčšou vervou urobili aj tohto roku. Moja úloha bola moderovať, zabávať, podávať nielen informácie, ale aj vyspovedať detičky – ako sa volajú, skade prišli, ako sa tu cítia, čo sa im tu páči a prípadne, aby nám niečo zaspievali,“ priblížila Fecková.

Ako pre Echoviny.sk uviedol štátny tajomník ministerstva vnútra a bývalý primátor Hnúšte Michal Bagačka, je rád, že sa toto podujatie pre deti podarilo v minulom roku naštartovať. „Teší ma, že pokračovalo druhým ročníkom a verím, že sa z neho stane pekná tradícia. Je to akcia, kde sa ľudia môžu stretnúť a deti si zašantiť,“ povedal Bagačka.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA