Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. júla 2020

Návšteva Podbrezovej aj noc na štadióne. Iskra usporiadala vydarený futbalový kemp

20. júla 2019 | Komentáre: 0 |

Futbalový štadión v Hnúšti sa na čas zmenil na dočasný domov pre 32 detí z mesta a okolia.

Pod režisérskou taktovkou FK Iskra Hnúšťa sa tam uskutočnil futbalový kemp (15. – 19. 7.). Na deti čakali chvíle strávené pohybom, športom, hrami a mnohými ďalšími aktivitami. Projekt podporil Banskobystrický samosprávny kraj.

Päťdňová akcia patrila predovšetkým futbalu. Deti absolvovali viacero tréningov, no okrem driny na zelenom trávniku si užili aj rôzne súťaže a športové hry. Organizátori pre malých účastníkov pripravili aj výlet za druholigistom.

„Navštívili sme tréning hráčov druholigovej Podbrezovej a tamojší futbalový štadión ZELPO Aréna. Taktiež sme pripravili ukážku freestyle futbalu, využili sme aj naše hnúšťanské kúpalisko a zo štvrtku na piatok sme chlapcom umožnili prespať na štadióne. Deti spali v stanoch a v našej posilňovni,“ opísal manažér FK Iskra Hnúšťa Marian Petrok, ktorý bol vedúcim kempu. Z pozície trénerov mu asistovali Juraj Remeň, Erik Kršák a Jaroslav Petrok.

Akcia pre deti nebola len prázdninovým táborom plným zábavy, ale aj možnosťou začať svoju profesionálnu futbalovú kariéru.

„Verím, že týmto kempom chlapcom pomôžeme v ich futbalovom napredovaní. Možno z nich v budúcnosti vyrastú futbalové hviezdy, ktoré budú reprezentovať naše mesto. Či už ako hráči Hnúšte alebo iných klubov vo vyšších súťažiach. Príklady majú v našich odchovancoch Julkovi Szőkem a Lukášovi Migaľovi,“ podotkol Petrok.

Akcia sa podľa jeho slov vydarila a v organizovaní kempu chcú pokračovať aj budúce leto.

„Už vlani sme mali myšlienku, že by sme niečo takéto mohli usporiadať. V máji sme si sadli v rámci klubu s trénermi a všetko sme dohodli. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo zorganizovať. Chcem poďakovať všetkým chlapcom, rodičom, trénerom a našim kuchárom aj pomocníkom,“ uzavrel manažér futbalovej Iskry.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Marian Petrok; Foto: archív M. P.


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA