Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. januára 2020

Hasiči zasahovali pri nehode kamióna a dvoch osobných vozidiel pri Tisovci

9. októbra 2019 | Komentáre: 0 |

Štyria hasiči s jedným kusom techniky zasahovali v noci z utorka na stredu 9. októbra 2019 pri nehode dvoch osobných motorových vozidiel a kamióna prevážajúceho vápno na hlavnej ceste I/72 pri Tisovci.

Ako informuje Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (OS HaZZ), pri nehode sa zranili dvaja ľudia.

„Cisterna kamióna bola nepoškodená. Cesta I/72 bola uzavretá v oboch smeroch. Príslušníci HaZZ vykonávali na vozidlách protipožiarne opatrenia,“ uviedlo OS HaZZ s tým, že na mieste boli prítomní aj zdravotnícki záchranári a polícia.

DOPLNENÉ: 9. 10. 2019 o 20:00: Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová, k nehode došlo o 0:18. „Vodič kamióna vo veku 24 rokov neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, dostatočne sa nevenoval vedeniu motorového vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. Narazil do odstaveného vozidla Ford Focus, ktoré po náraze odhodilo do pred ním v protismere stojaceho vozidla Wolkswagen Golf,“ opísala priebeh nehody hovorkyňa.

Aj VW Golf bol podľa nej nárazom odhodený a skončil až na brehu rieky pri ceste. „Následkom tejto nehody utrpeli zranenia dvaja muži, 24-ročný muž z Hnúšte ťažké a 23-ročný muž z Tisovca ľahké zranenia,“ dodala hovorkyňa.

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Ako pokračovala hovorkyňa Operačného strediska zdravotnej záchrannej služby Alena Krčová, výzvu na tiesňovú linku 155 prijali o 0:21 s tým, že kamión narazil do auta a na mieste sú zranení. „Záchranári, ktorých sme vyslali na pomoc, ošetrili dvoch mužov. Utrpeli úraz hlavy a dolných končatín, boli transportovaní do nemocnice v Rimavskej Sobote,“ objasnila Krčová.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: HaZZ; Foto: ilustračné, Pixabay.com

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR



* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA