Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Gymnázium Mateja Hrebendu v Hnúšti rozširuje svoju sieť zahraničných partnerov

24. augusta 2010 | Komentáre: 0 |

Projektové stretnutie v Matere, Taliansko 2005

Gymnázium Mateja Hrebendu v Hnúšti je stredná škola, ktorá má pomerne bohaté skúsenosti na poli medzinárodnej spolupráce škôl. Tri roky naši študenti pracovali na projekte Comenius s názvom Príbehy vojny. Naši partneri v tomto projekte boli školy z Estónska, Lotyšska, Maďarska, Talianska a Španielska. Všetci spolu sme pripravili spoločnú web stránku http://www.itismt.it/diario/diario.htm s video- rozhovormi s účastníkmi druhej svetovej vojny.

Po skončení tohto zaujímavého projektu sme začali spoluprácu s Anglickou školou Two Trees Sport College z Manchestra. Aj v tomto prípade spolupráca trvala tri roky a našou hlavnou úlohou bolo organizovať športové podujatia pre mládež v našom regióne. Hoci tento projekt je oficiálne ukončený, škola chce pokračovať v tradícii športových festivalov aj naďalej.

Projektové stretnutie v Parle, Španielsko 2006


V minulom školskom roku sme sa skontaktovali s ďalšími školami zo zahraničia a naplánovali sme novú medzinárodnú spoluprácu. Opäť sme sa vrátili k filmu a chceme osloviť ľudí, ktorí si pamätajú časy minulé. Hlavnou témou je porovnanie života ľudí v jednotlivých krajinách pred a po páde Železnej opony. Pracovať na videofilmoch budeme so školami zo Španielska, Nemecka, Turecka a Bulharska. Národná Agentúra Programu celoživotného vzdelávania schválila našu žiadosť a my sa tešíme na tri roky aktívnej spolupráce so zahraničím.

Pre študentov našej školy je to šanca naučiť sa pracovať s video a audio technikou. V rámci projektu budú mať príležitosť vyrobiť, nastrihať, ozvučiť a otitulkovať vlastné filmy a popri tejto práci aj spoznať kultúry iných národov.

Súčasťou každého medzinárodného projektu sú medzinárodné stretnutia na pôdach jednotlivých škôl. Aktívni študenti takto majú šancu vycestovať do zahraničia a stráviť niekoľko dní v rodine a škole partnerskej krajiny. Tieto medzinárodné stretnutia takto vytvárajú priestor pre nové priateľstvá, ale aj možnosť aktívne používať cudzí jazyk ako komunikačný prostriedok.

Projektové stretnutie v Manchestri, Anglicko 2008

ZDROJ: GMH Hnúšťa

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA