Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 18. februára 2020

Gymnazisti vymysleli tanečný koberec

22. apríla 2011 | Komentáre: 1 |

Michaelu Hoškovú inšpirovalo pri vymyslení koberca úsilie jej sesternice naučiť sa tancovať

Naučiť sa spoločenské tance ako rumba, čača a waltz môže byť hračkou aj pre deti v predškolskom veku. Gymnazisti z Tisovca vymysleli špeciálny koberec na výučbu spoločenských tancov.

„Sú tam vyznačené kroky, podľa ktorých sa majú pri jednotlivých tancoch tanečníci pohybovať,“ povedala Michaela Hošková, štvrtáčka evanjelického gymnázia, ktorá s nápadom prišla. Koberec je určený pre deti z materských, no aj pre žiakov prvého stupňa základných škôl.

Michaela Hošková hovorí, že ju motivovali spomienky na sesternicu a jej tanečné začiatky. Nápad sa páči aj učiteľom spoločenského tanca. „S takýmto niečím som sa ešte nestretol, rozhodne to však považujem za výborný nápad. U detí to určite vzbudí pozornosť a možno aj záujem o spoločenský tanec,“ myslí si Jozef Kortiš z Tanečného štúdia Aplaus v Lučenci.

Koberec s netradičným vzorom a funkciou vytvorili študenti ako produkt študentskej spoločnosti Energetic v rámci vzdelávacieho programu aplikovanej ekonómie. Ich externý učiteľ tohto predmetu Ladislav Čajko vysvetľuje, že jeho podstatou je existencia študentskej spoločnosti, ktorá sa zakladá začiatkom školského roka, pôsobí do 15. mája a simuluje fungovanie skutočnej firmy. „Má svoj rozpočet, účtovný denník a produkty, ktoré ponúka,“ hovorí. „Prototyp nám vyrobili v istej spoločnosti v Revúcej. V školách a v škôlkach, kde sme ho odprezentovali, sa stretol s pozitívnou odozvou. Firma, ktorá ho vyrobila, ho dokonca zaradila do svojej výrobnej ponuky,“ konštatuje prezidentka Energetic Lucia Klimová.

Škola sa do programu simulovania činnosti firiem, ktorého garantom je nezisková organizácia s celosvetovou pôsobnosťou Junior Achievement, zapája od roku 1995. Každý rok iná skupina žiakov s iným produktom. Potom sa zúčastňujú študentského veľtrhu, na ktorom sú konfrontovaní s ďalšími slovenskými školami zapojenými do programu. „Tento rok sme získali cenu za spoločensky zodpovedné podnikanie. Okrem toho sme boli nominovaní aj na európsky veľtrh študentských spoločností, ktorého sa zúčastnilo 50 študentských spoločností z 23 štátov Európy,“ poznamenal Čajko. Tisovskí gymnazisti tam síce nezvíťazili, no za svoj koberec a spôsob vedenia študentskej firmy získali verejné ocenenie a dvetisíc eur.

ZDROJ: Štefan Rimaj – www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  Milan | 17. februára 2013 | 11:37 | 11:37

    Dobry den. Chcem sa spytat, ci je mozne podobny koberec zakupit i pre vlastnu potrebu. Waltz, valcik, Cha-cha a podobne… Dakujem za odpoved.

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA