Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. apríla 2019

Gymnazisti v Poprade na konferencii Učíme pre život 2012

23. marca 2012 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

V dňoch 16. – 18. marca 2012 sa uskutočnila v hoteli Satel v Poprade konferencia Učíme pre život 2012 s hlavnou témou Škola ako GPS pre žiaka. Na konferencii sa hovorilo hlavne o tom, že škola by mala žiakom i študentom pomôcť a umožniť nájsť si počas štúdia ten smer, ktorým sa chcú ďalej uberať, teda mala by pre žiakov plniť aj úlohu zorientovania sa v rôznych možnostiach smerovania súkromného a profesionálneho života. Medzi prednáškami, diskusiami, množstvom námetov a inšpirácií sa nestratil ani príspevok, ktorý prezentovala PaedDr. Eva Talianová z Gymnázia Mateja Hrebendu v Hnúšti.

PaedDr. Eva Talianová v rámci bloku Víťazi Veľkej súťaže Moderných učiteľov, Projektové vyučovanie pre 2. stupeň ZŠ a SŠ predstavila projektové vyučovanie Modrá všetkými zmyslami, ktoré získalo v súťaži 6. Veľká súťaž Moderných učiteľov 2011 tretie miesto. Danú súťaž vyhlasuje spoločnosť Microsoft Slovakia v rámci iniciatívy Partneri vo vzdelávaní a jej cieľom je podporiť zavádzanie inovatívnych vyučovacích metód na slovenských školách a využívanie informačných a komunikačných technológií pri výučbe.

Projekt Modrá všetkými zmyslami mal formu zážitkového učenia a v Gymnáziu Mateja Hrebendu sa realizoval v školskom roku 2008/2009 na hodinách slovenského jazyka a literatúry, výtvarnej výchovy a chémie. Projekt poskytol žiakom možnosť prepojiť teoretické poznatky s ich praktickým využitím a to prostredníctvom netradičnej formy prezentácie umenia. Klasická školská trieda sa mohla premeniť na pisateľskú dielňu, divadelnú dielňu a umelecký ateliér. Žiaci si tak na vlastnej koži mohli vyskúšať prácu spisovateľa, ilustrátora, editora, dizajnéra, herca, režiséra a chemika.

ZDROJ: Gymnázium Mateja Hrebendu v Hnúšti

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA