Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 23. januára 2021

Futbalisti Tisovca už trénujú pod novým kormidelníkom

1. júla 2020 | Komentáre: 0 |

Zabojovať o priečky v polovici tabuľky, vyskladať dobré mužstvo a vytvoriť správnu chémiu medzi hráčmi a novým trénerom. Aj také sú ciele futbalového MŠK Tisovec pred sezónou 2020/21.

Z klubu nedávno odišiel lodivod Marek Drak, ktorý sa dohodol s MŠK Novohrad. V Lučenci bude mať na starosti prípravku. Vedenie tisovských futbalistov tak v uplynulých dňoch riešilo otázku nového trénera.

„S Marekom sme v máji plánovali novú sezónu a koncom toho mesiaca mi oznámil, že mu prišla lákavá ponuka z Lučenca. V MŠK Novohrad mu ponúkli podmienky, aké mu u nás nevieme garantovať, takže sme mu nebránili. Prebehli už nejaké rokovania rovnako ako prvé tréningy pod dohľadom nového kormidelníka. Zatiaľ však nechce byť menovaný,“ informoval Peter Rukavica, manažér MŠK Tisovec.

Ako pokračoval, s Marekom Drakom sa v Tisovci rozišli v dobrom a sú stále v kontakte. Skúsený tréner sa podpísal pod zlepšenie výsledkov A mužstva v južnej skupine IV. ligy, keď sa jeho zverenci dokázali odlepiť zo spodných priečok tabuľky k jej vrcholu. Rukavica verí, že sa tímu bude dariť aj pod taktovkou nového kormidelníka.

Hráčska kostra ostala zachovaná

Okrem trénerskej otázky museli v meste pod Hradovou riešiť aj hráčov. Z klubu odišli Horehronci Peter Szczepaniak, Peter Švantner a Marek Očenáš, ktorí si to pravdepodobne namieria do Brezna alebo Podkoníc. K odídencom sa pridá aj Ján Halaj, ktorý sa zrejme vráti do Rimavskej Soboty.

Otázny je aj odchod Patrika Husaníka, ktorý má ponuku z Poltára a z okolia Lučenca. V Tisovci sa podľa Rukavicu cíti dobre, no pre pracovné povinnosti a zdĺhavé cestovanie by asi nestíhal plniť tréningovú dochádzku.

„Nejakých hráčov som oslovil a s niektorými sme už dohodnutí. Kým však nebude potvrdený prestup, nechcem ich menovať. Som rád, že sme zachovali základ, na ktorom môžeme stavať. Sú to hráči ako Mirko Gálik, Janko Dacho, Robo Juhász, Janko Láska, Dávid Šestina či Jožko Slovák. Kostru doplníme tisovskými odchovancami ako Andrej Hronček, Ramon Kordík, Miro Kubinec a iní. Fanúšikovia nám vyčítali, že sme si do mesta naťahali cudzích chlapcov a domáci nemajú priestor. Ich hlas sme preto vypočuli a chceme dať viac šancí našim mladým,“ poznamenal manažér MŠK Tisovec.

Samospráva futbal v meste podporila

Aj napriek zmenám na trénerskom poste a niekoľkým hráčskym odchodom chcú v Tisovci udržať nastavenú latku. Predsezónne ambície naznačujú, že MŠK sa chce pobiť o stred tabuľky. Prekážkou by nemali byť ani dôsledky koronakrízy.

„Mestskí poslanci aj primátorka Irena Milecová sa vyjadrili, že futbal v Tisovci bude pokračovať. Preto sme všetky vekové kategórie prihlásili do líg, v ktorých súťažili. Ak nepríde druhá vlna pandémie, tak to zvládneme a budeme pokračovať aspoň na takej úrovni ako pred krízou. Uvidíme, ako sa všetko podarí nastaviť. Máme pred sebou letnú prípravu,“ povedal Rukavica.

„Dúfame, že neprídu zranenia, chlapcom sa bude dariť a vytvorí sa dobrá partia. Chceme mužstvo vykladať tak, aby sme aspoň domáce zápasy vyhrávali. Keď prinesieme nejaký ten bod zvonka, tak to bude pre nás plus. Hrajme tak, aby sme sa nemuseli za nič hanbiť. Možno sa mladí chlapci uchytia a budeme môcť bojovať o popredné priečky. Určite sa však nechceme pohybovať v spodku tabuľky. Prvé kolá nám ukážu, čo môžeme očakávať,“ dodal.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: P. Rukavica, Echoviny.sk; Foto: ilustračné, Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA