Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. augusta 2019

FUTBAL: Brndiar hetrikom ozbíjal Málinec, Masár v závere spasil Kokavu

5. augusta 2019 | Komentáre: 0 |

Remíza a dve výhry. Taká je bilancia futbalových zástupcov nášho regiónu z prvého kola sezóny 2019/20.

Namiesto obvyklého štvorlístka si premiéru v novom ročníku odfajkli len tri kluby. Štvrtoligový zápas Tisovca v Poltári sa pre problémy domáceho celku zrušil.

V piatej lige, skupine D, sa o prvé body pobili Hnúšťania na domácej pôde s tímom Vinice. Lepšie začali hostia z okresu Veľký Krtíš, ktorým sa v 18. min. podarilo otvoriť skóre. Hnúšťa zareagovala až v 71. min. a gólom Tavarského vyrovnala stav. Ten sa už do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu nezmenil a mužstvá sa rozišli deľbou bodov.

Na nový súťažný ročník v krajskej lige sa nemohli dočkať Klenovčania – víťazi 6. ligy ObFZ Rimavská Sobota 2018/19. Mančaft z podhorskej dediny na domácom trávniku privítal silný a favorizovaný Málinec. Domáci sa však vopred nevzdali a do polčasu sa po góle Brndiara dostali do vedenia. Po zmene strán sa ten istý hráč presadil ešte dvakrát, zaznamenal hetrik a zaslúžil sa o prvé tri body Klenovca v piatej lige. Negatívom je len červená karta brankára Hrušku.

Tešiť sa mohli aj v Kokave nad Rimavicou, ktorá účinkuje v 6. lige ObFZ Lučenec. Chlapci na úvodný zápas nastúpili vyčerpaní aj pre končiaci sa festival Koliesko, no už cez prestávku viedli jednogólovým rozdielom z kopačky Masára. V druhom polčase stav zvýšil Šuniar. Hostia z Biskupíc rýchlo odpovedali dvomi gólmi a zdalo sa, že sa stretnutie skončí remízou. V záverečnej minúte si však loptu na značku pokutového kopu postavil Masár a premenenou penaltou na 3:2 rozhodol o výhre Kokavy.

FUTBAL – V. LIGA, SKUPINA D

FK Iskra Hnúšťa – ŠK Vinica 1:1 (0:1)

Góly: 71. Tavarský – 18. Matyóka, R: Jozef Medveď, 60 divákov, ŽK: 69. Juraj Remeň.

Hnúšťa: Katreniak – Lackovič, M. Petrok, Remeň, Albert, L. Petrok, Pliešovský, Jakubec (69. Slabecius), Caban, Šaliga (77. Legén), Brož (61. Tavarský).

Vinica: Zólyomi – Súth, M. Pobori, Lukács, Pap, Matyóka (76. T. Pobori), Kis (74. Brezovský), Csatlós, Halko (74. Nagy), Lehocki, Antal.

TJ Družstevník Klenovec – TJ Jednota Málinec 3:0 (1:0)

Góly: 12., 52. a 80. Brndiar, R: Michal Fábry, 250 divákov, ŽK: 78. Adam Beľa, 26. Peter Rutkaj, 87. Patrik Ulický, ČK: 87. Pavel Hruška.

Klenovec: P. Hruška – Parobek, Vince, Ladika, Miháľ, M. Trnavský (63. Kučerák), R. Trnavský, Brndiar (90. Boháčik), Kamenský, Hlôška, T. Medveď (80. Fiľo).

Málinec: Janšto – Machala (46. Ulický), Šnúrik, Šuška, Paprnák, Beľa, Karlík, Rác, Poliak, Šavlík (77. Turic), Rutkaj (46. Marcinek).

Ostatné výsledky: MFK Revúca – OŠK Radzovce 4:0 (1:0), TJ Santrio Láza – 1. FK Buzitka 4:2 (0:0), OFK Olováry – TJ Vinohrad Čebovce 1:3 (0:0), TJ Družstevník Mýtna – MFK Baník Veľký Krtíš 2:2 (0:0).

Ďalšie kolo (11. 8. o 17:00 h.): MFK Baník Veľký Krtíš – FK Iskra Hnúšťa, TJ Vinohrad Čebovce – TJ Družstevník Klenovec.

FUTBAL – 6. LIGA DOUBLE STAR BET OBFZ LUČENEC

TJ Štart Kokava nad Rimavicou – OŠK Biskupice 3:2 (1:0)

Góly: 3. Masár, 51. Šuniar, 90. Masár (z 11m) – 75. Felsö, 86. Nagy, R: Peter Žiak, 80 divákov, ŽK: 43. Marek Bartoš, 72. Ján Becáni, 65. Mário Máté, 41. Miroslav Oláh, 58. Jozef Bogdáň, 33. Jakub Becáni, 89. Lukáš Beck.

Kokava: Vezhdel – Bartoš (46. Beracko), Škrabák, J. Becáni (84. Nemčok), Karkus, Čavoj (46. Šuniar), Varga, Oláh (84. Mátyás), J. Becáni (84. Nemčok), Masár, Skrutek (72. Lámer).

Biskupice: Rácz – Fülöp, Nagy, Máté, Farkaš, Oláh (84. Mátyás), Varga, Bogdáň (73. Patai), Felsö, Farkas (62. Beck), Tóth (46. Vass).

Ostatné výsledky: OŠK Uhorské – FC Slovan Divín 5:3 (2:3), TJ Baník Kalinovo „B“ – MŠK Podrečany 4:3 (1:2), TJ Slovan Hrnčiarske Zalužany – TJ-FK Stará Halič 6:1 (0:1), TJ Slovan Tomášovce – TJ Družstevník Hrnčiarska Ves 13:0 (5:0), TJ Slovan Halič – TJ Sokol Panické Dravce 3:2 (2:2), Cinobanský športový klub – ŠK Slovan Vidiná 4:0 (2:0).

Ďalšie kolo (11. 8. o 17:00 h.): TJ Štart Kokava nad Rimavicou – OŠK Uhorské.