Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 7. marca 2021

FUTBAL: Vydarená jeseň Tisovca. Môže zabojovať o špicu tabuľky

13. novembra 2019 | Komentáre: 0 |

Futbalové mužstvo z mesta pod Hradovou bude s 24 bodmi zimovať na 4. mieste IV. ligy Juh. Tím pod vedením trénera Mareka Draka prešiel za uplynulé mesiace dlhú cestu z dna k vrcholu, čo potvrdzujú aj ligové štatistiky. Tisovec za polovicu aktuálnej sezóny vyhral viac zápasov ako v celom predošlom ročníku.

Prvé veľké zmeny sa podľa kormidelníka začali diať ešte počas vlaňajšej zimnej prestávky. „Jeseň ročníka 2018/19 sme ukončili na predposlednom mieste tabuľky s piatimi bodmi. V zime prišli veľké zmeny. Doplnili sme káder o kvalitných hráčov a absolvovali sme kvalitnú prípravu. Pod dobré výkony sa pozitívne podpísalo aj sústredenie a mentálna príprava s psychológom Róbertom Ráczom, ktoré mužstvo stmelili,“ opísal tréner Marek Drak.

Jarná časť predošlej sezóny bola pre Tisovec výrazne lepšia. Futbalisti v dobrých výkonoch pokračovali aj počas tejto jesene. Z 13 zápasov vyhrali 8, v 5 stretnutiach prehrali. Kouča potešili výkony celého tímu. Z jednotlivcov vyzdvihol kapitána Miroslava Gálika, ktorý režíroval zadné rady. Aj vďaka nim Tisovec skončil na 5. mieste v počte inkasovaných gólov za Príbelcami, Badínom, Podkonicami a Pliešovcami.

Vynikajúci bol najmä začiatok súťaže, kedy MŠK potiahol 6-zápasovú šnúru neporaziteľnosti. Zlom prišiel až v zápase s Medzibrodom. „Vtedy sme prvýkrát prehrali. Trochu to v tíme zaskratovalo a podpísalo sa to na niektorých ďalších nevydarených zápasoch. Možno to mohlo zvrátiť zopakovanie mentálnej prípravy,“ zamyslel sa tréner.

Zaváhanie v Medzibrode si však Tisovec napravil v ďalšom kole, kedy doma zdolal favorita zo Šalkovej. Príjemným spestrením pre hráčov i funkcionárov bol aj pohárový zápas proti fortunaligistovi z Trenčína.

Ku koncu jesene sa na Tisovčanoch začala podpisovať slabá kondícia, keďže mužstvo trénovalo iba dvakrát do týždňa. Negatívom bol aj fakt, že niektorí hráči pre pracovné povinnosti museli tréningy vynechať. Preto kabíne teraz dobre padne zaslúžená odmena v podobe zimnej prestávky. Do začiatku zimnej prípravy je ešte ďaleko, no tréner už myslí na druhú polovicu ročníka.

„Vedenie klubu sa teraz bude musieť rozhodnúť a vybrať si jednu z dvoch filozofií. Buď pôjdeme cestou mládeže, dorast presunieme do áčka, zvýšime počet tréningov a vybudujeme si dobrú základňu. Body máme nazbierané, takže záchranárske práce by nám pri zachovaní kostry tímu nemali hroziť. Druhá cesta je postupová, aj keď 12-bodová strata na prvé Podkonice je veľká. Na zrealizovanie druhej cesty treba viac peňazí do nákupu kvalitných hráčov a do kvalitnej zimnej prípravy a aj zvýšenie tréningových jednotiek. Ja osobne som viac naklonený postupovým ambíciám,“ uzavrel Drak.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, Marek Drak


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
FacebookPosledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA