Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

FUTBAL: Tvrdý boj o postup do štvrťfinále, prestrelka Hnúšte s Revúcou

11. marca 2019 | Komentáre: 0 |

Ďalšia fáza Pohára Oblastného futbalového zväzu (ObFZ) Rimavská Sobota sa skončila. O postup v nej zabojovali kluby z krajských súťaží. Pred nedeľnými (10. 3.) odvetami mali lepšiu východiskovú pozíciu futbalisti Tisovca, dorastenci Rimavskej Soboty a miernu výhodu aj Hnúšťania.

Ilustračné foto

Ilustračné foto

Iskra v prvom zápase vyhrala nad Revúcou len jednogólovým rozdielom a tak sa čakal tvrdý boj o postup. Predpoklady sa naplnili a od začiatku sa hral vyrovnaný zápas. Prvý polčas priniesol remízový stav. Po prestávke sa dostali do vedenia Hnúšťania, no tím z Revúcej im nedovolil odskočiť a vždy stiahol skóre na rozdiel jedného gólu. Iskra si však vedenie udržala a postúpila do ďalšej fázy.

V druhom zápase si postup vybojovali mladé nádeje Rimavskej Soboty. Tie mali z prvého duelu dvojgólovú výhodu, no Ožďany im triumf nedarovali. Stretnutie napokon vyhrali domáci výsledkom 2:1, ale postup si vďaka lepšiemu skóre z prvého zápasu (3:1) zabezpečili Soboťania. (ospravedlňujeme sa za pôvodnú mylnú informáciu, podľa ktorej vyhrala R. Sobota. Chyba bola v oficiálnom zdroji, z ktorého sme vychádzali, pozn. redakcie).

Tretí nedeľný duel patril Jesenskému a Tisovcu. Aj v tomto prípade boli hráči z mesta pod Hradovou jednou nohou v ďalšej fáze, ale Jesenské zabojovalo a snažilo sa zmariť plány súpera. Tisovec si napokon výhrou 2:1 zabezpečil postup.

Ďalšou fázou Pohára ObFZ Rimavská Sobota bude štvrťfinále (10. 4.), ktoré by sa malo hrať na jeden zápas. Na Hnúšťu, dorastencov Rimavskej Soboty a Tisovec tam čakajú futbalisti Klenovca, Uzovskej Panice, Rimavskej Seče, Lubeníka a Jelšavy. Štvrťfinálové dvojice by mali byť známe ku koncu tohto týždňa.

FK Iskra Hnúšťa – MFK Revúca 5:4 (1:1)

Góly: 8. a 58. Nemec, 48. L. Petrok, 65. Pliešovský, 83. Štefánik – 39., 63. a 81. Valaštek, 90. Kožička. R: Martin Hodoň. 50 divákov.
Hnúšťa: Katreniak – Lackovič (39. Šagúl), M. Petrok, Vetrák (79. Bukovský), Kršák (46. Cavar), Remeň, Nemec, Jakubec, Štefánik, L. Petrok (55. Pliešovský), Albert
Revúca: Opiela – Kožička, Urc, Petráš, Urbánik, Čellár (65. Paulovič), Miartin, Bystrán (46. Švihla), Antal (46. Majerčík), Valaštek, Šoltýs (69. Rusňák).

FK Sokol Ožďany – MŠK Rimavská Sobota dorast 2:1 (1:0)

Góly: 18. Krnáč, 68. Šípoš – 50. Čipka. ŽK: 31. Morong, 40. Kovács, 82. Bystriansky, 15. Botoš. R: Štefan Kaličiak. 21 divákov.
Ožďany: Juhász – Krnáč (46. Šípoš), Nosáľ, Vrábeľ, Vörös (57. Kiss), Kovács (81. Barta), Balog, Bán (46. Gubčo), Bystriansky, Laššák, Gibaľa.
Rimavská Sobota dorast: Gregor (46. Šága) – Suja, Csabay, Morong, Gáspár (46. Dudek), Kótai, Lengyel, Bial (76. Kompánek), Botoš (57. Lőkös), Čipka, Babík.

FK Jesenské – MŠK Tisovec 1:2 (1:1)

Góly: 7. Andráši – 15. a 79. Bodor. R: Marian Strihan. 45 divákov.
Jesenské: Hrbál – Szabó, Bial (60. Mihály), Hruška (60. Balog), Andráši, Kökény (46. Nagy), Faško, Árvay, Smrek, Uličný, Bodnár (50. Čavnicky).
Tisovec: Košičiar – Boháčik, Černák, Gálik, Juhász, Švantner, Kováč, Morong, Šestina, Hanuska, Husanik (9. Bodor).

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA