Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. septembra 2019

FUTBAL: Hnúšťa aj Tisovec si zastrieľali, Kokava kradla bod

20. augusta 2019 | Komentáre: 0 |

Víkendové futbalové zápolenia mali pre kluby z nášho regiónu bodovú príchuť. Všetkým štyrom mužstvám sa podarilo vylepšiť si štatistiky a do tabuľky získať cenné body.

Strelecké kopačky si obuli zverenci trénera Mareka Draka, ktorí hrali na pôde Tornale. Domácich začali tlačiť od úvodu, no do polčasu sa presadil iba Švantner. Druhé dejstvo už prinieslo štvorgólovú nádielku Tisovčanov. Hetrikom sa zaskvel Szczepaniak a jeden presný zásah pridal Šestina. Tisovec tak vyhral vysoko 5:0.

Päť gólov súperovi nasúkali aj Hnúšťania. Hráči kouča Júliusa Szőkeho doma privítali Balog nad Ipľom. Cez polčas ešte o ničom nebolo rozhodnuté a domáci vyhrávali tesne 2:1 zásluhou Remeňa a Tavarského. Po prestávke sa ale Iskra osmelila a po góloch Tavarského, Cabana a Geňu v závere duelu si zaknihovala výhru 5:2 a prvé tri body v sezóne.

Zahanbiť sa nedali ani Klenovčania, na ktorých ihrisko pricestoval mančaft Buzitky. Cez prestávku na tabuli svietilo skóre 1:0 vďaka premenenej šanci Doboša. Domáci sa presadili aj po prestávke, keď Pláštik uzavrel na 2:0.

Hoci len o bod, štatistiku si vylepšila aj Kokava nad Rimavicou. Tá na ihrisku Hrnčiarskych Zalužian začala dobre a od 5. min. vyhrávala po Šuniarovom góle. Najtesnejšie vedenie však domáci pred polčasom zmazali a v druhom dejstve sa už ani jedna sieť nerozvlnila. Mužstvá si tak výsledkom 1:1 body podelili.

FUTBAL – IV. LIGA JUH

FK mesta Tornaľa – MŠK Tisovec 0:5 (0:1)

Góly: 7. Švantner, 57., 70. a 89. Szczepaniak, 67. Šestina, R: Jakub Faber, 250 divákov.

Tornaľa: Szöke – Jankóšik, G. Farkas (77. Karasz), Balog, D. Duczman, T. Duczman, Filep, Valaszkay, Z. Farkas, Miglavic (46. Szuhay), Molnár (59. Zsíros).

Tisovec: Drak (87. Švarc) – Očenáš, Gálik, Hronček (67. Kuchta), Szczepaniak, Juhász, Husanik (79. Hanuska), Csabay, Švantner, Šestina, Morong (74. Kubinec).

Ostatné výsledky: TJD Príbelce“ – FC 98 Hajnáčka 1:1 (1:1), ŠK Badín – TJ Sklotatran Poltár 6:0 (3:0), TJ Sokol Medzibrod – MFK Spartak Hriňová 0:1 (0:1), TJ Tatran VLM Pliešovce – FK Podkonice 2:1 (1:1), MFK Detva – FK Šalková 2:6 (2:2), ŠK Partizán Čierny Balog – FK Slovenské Ďarmoty (21. 8. o 17:00 h.)

Ďalšie kolo: MŠK Tisovec – ŠK Partizán Čierny Balog (25. 8. o 16.00 h.).

FUTBAL – V. LIGA, SKUPINA D

FK Iskra Hnúšťa – TJ Ipeľ Balog nad Ipľom 5:2 (2:1)

Góly: 12. Remeň, 25. a 72. Tavarský, 89. Caban, 90. Geňa – 27. Radoš, 61. Zolczer, R: Peter Zemko, 80 divákov, ŽK: 89. Kristián Radoš.

Hnúšťa: M. Petrok (46. Katreniak) – Lackovič, Šagúl, Cavar, Albert, Caban, Legén (61. Pliešovský), Remeň, Tavarský (78. Slabecius), Šaliga (70. Pačesa), L. Petrok (90. Geňa).

Balog nad Ipľom: Mics – Radoš, Smiknya, Oroszlány, P. Gyurász, Nedeľa, Dobos, Török, Orem (83. Zolcer), Alföldi, Zolczer (70. G. Gyurász).

TJ Družstevník Klenovec – 1. FK Buzitka 2:0 (1:0)

Góly: 42. Doboš, 65. Pláštik, R: Tomáš Kolofík, 120 divákov, ŽK: 34. Igor Hruška, 56. Martin Trnavský, 45. Patrik Sivok, 84. Tomáš Brndiar.

Klenovec: I. Hruška – Parobek, Vince, Fiľo, Miháľ, Trnavský, Doboš (46. Hlôška), Brndiar, Kamenský, Ulický (46. Pláštik), T. Medveď (90. M. Medveď).

Buzitka: T. Nagy – Juráš, A. Nagy, Erdelac, Titton, Sivok, J. Becáni (46. Juhász), Lapin, Imrovič, Malatinec (70. R. Becáni), Deneš (88. Trizna).

Ostatné výsledky: TJ Santrio Láza – OŠK Radzovce 5:2 (4:0), OFK Olováry – MFK Revúca 3:1 (2:0), FK Jesenské – TJ Vinohrad Čebovce 1:2 (1:1), TJ Družstevník Mýtna – TJ Jednota Málinec 2:1 (1:0), ŠK Vinica – MFK Baník Veľký Krtíš „A“ 3:1 (2:0).

Ďalšie kolo: TJ Jednota Málinec – FK Iskra Hnúšťa, (25. 8. o 16:00 h.) MFK Revúca – TJ Družstevník Klenovec (3. 11. o 13:30 h.).

FUTBAL – 6. LIGA DOUBLE STAR BET OBFZ LUČENEC

TJ Slovan Hrnčiarske Zalužany – TJ Štart Kokava nad Rimavicou 1:1 (1:1)

Góly: 43. I. Markotán – 5. Šuniar, R: Peter Žiak, 120 divákov, ŽK: 45. Peter Škorňa, 67. Miroslav Hronec, 75. Ľubomír Vengrín.

Hrnčiarske Zalužany: Ľupták – Škorňa (59. Talán), Morong, Bakša, M. Markotán, Paraj, Murín, Adam, Rončák (55. Vengrín), I. Markotán (63. Turoň), Konček (73. Ďalog).

Kokava: Suja – Beracko (73. Karkus), Bartoš, Hronec, Bambura, Varga (46. Lámer), Bystriansky (69. Skrutek), Oláh, Becáni (83. Čavoj), Masár, Šuniar.

Ostatné výsledky: OŠK Uhorské – OŠK Biskupice 3:1 (2:1), TJ Baník Kalinovo „B“ – TJ Družstevník Hrnčiarska Ves 17:0 (7:0), ŠK Slovan Vidiná – MŠK Podrečany 6:2 (3:0), TJ Slovan Tomášovce – FC Slovan Divín 2:0 (1:0), TJ Slovan Halič – TJ – FK Stará Halič 3:1 (1:1), Cinobanský športový klub – TJ Sokol Panické Dravce 5:0 (5:0).

Ďalšie kolo: TJ Štart Kokava nad Rimavicou – TJ Slovan Tomášovce (25. 8. o 16:00 h.).