Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. septembra 2020

Foto+Video: Klenovec si pripomenul 100. výročie 1. svetovej vojny

30. júla 2014 | Komentáre: 9 |

Obec Klenovec si dňa 28. júla v pondelok o 15,00 hod. na Námestí Karola Salvu uctil obete vojny pri príležitosti 100. výročia vypuknutia 1. svetovej vojny.

Občania si uctili pamiatku zapálením sviečok, tichou spomienkou a modlitbou tak prispeli k celosvetovému mierovému hnutiu.

28. júla si pripomíname jedno z najkrvavejších období svetovej histórie, ktoré sa už nesmie opakovať.

„Obec Klenovec, Základná organizácia zväzu protifašistických bojovníkov, Evanjelická cirkev augsburského vyznania, Bratská Jednota Baptistov a desiatky občanov z Klenovca si pripomenuli pri pomníku na námestí, ktorý je z 1. svetovej vojny, položením vencov, zapálením sviečok, modlitbou, a príhovorom, 100. výročie 1. svet. vojny,“ povedala pre Echoviny.sk starostka Klenovca Zlata Kaštanová.

Na námestie prišli desiatky ľudí. Hrala slovenská hymna a Pochod padlým.DSC_0650 ECH ZM

Pozrite si aj video z pietneho aktu:

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, Foto+Video: Július Kohút


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  mária | 30. júla 2014 | 15:55 | 15:55

  Nikdy nesmieme zabudnúť na to čo sa udialo, aj keď sme to nezažili.Na „pamätníku“- nie pomníku.. je aj meno môjho prastarého otca./nebolo by treba tie mená – resp. pamätník trochu zreštaurovať?../
  – P. starostka,- pomník nie je z 1. svetovej vojny, ale je venovaný bojovníkom padlým v 1. svetovej vojne….
  – slovo pán sa v slovenskom jazyku skloňuje podľa vzoru chlap- takže ste mali vo Vašom prejave poďakovať „pánovi Germanovi a pánovi Kováčikovi“, nie pána Germanovi, či pána Kováčikovi…pekný deň!

  [Reagovať]

  juraj reagoval:

  A že učiteľka 😀

  [Reagovať]

  Starostka reagoval:

  Vážená pani Mária,
  ďakujem za podrobný záujem o môj prejav, že ste si ho vypočuli aspoň z internetových novín.
  Slovo „pomník“ je v tomto prípade použité správne, je to z Kroniky o pomníkoch v obci, doslovne citujem: „…pomník na námestí, ktorý sa viaže k 1.svetovej vojne…“
  Aktivity na opravu pomníka sa podnikajú. Dúfam, že ste sa snažili aj v minulosti o záchranu tohto pomníka, keď ho chceli z pôvodného miesta preložiť na iné miesto kvôli tribúne.

  [Reagovať]

  Starostka-pokračovanie reagoval:

  Keď je tam meno Vášho prastarého otca, tak by som očakávala, že tento pietny akt podporíte svojou účasťou osobe. Je tam meno aj môjho prastarého otca, preto je moja rodina pripravená prispieť na jeho opravu. Prijmem akúkoľvek pomoc aj z Vašej strany , keďže je tam meno Vášho prastarého otca na záchranu a zachovanie tohto pomníka. Zreštaurovanie mien nie je potrebné, nakoľko nie sú vôbec poškodené, asi toto miesto nenavštevujete príliš často.

  [Reagovať]

  Starostka-záver reagoval:

  Cieľom akcie bolo pripomenúť si výročie, čo sa neuskutočnilo ani pri 80-tom, ani pri 90-tom výročí a nie vybíjanie si komplexov po akcii na malichernostiach, alebo hra anonymného pisateľa so slovíčkami , ktorými som nikoho neurazila ani nesprávne neinformovala. Poznám pani, ktorá so slovom pán mala problém, len sa nevolala Mária.
  A na záver pre Vás pani Mária a Vám podobným pisateľom na fórach:
  Skutočnosť, že máme nepriateľov, dokazuje dosť zreteľne, že máme zásluhy. (Ludwig Börne)

  [Reagovať]

  mária reagoval:

  Vážená pani starostka,pozorne som si prečítala Vaše reakcie na môj príspevok. Môžem Vás ubezpečiť, že nie som Váš nepriateľ, ani si nevybíjam nejaké komplexy. Máte pravdu akurát v tom, že naozaj toto miesto nenavštevujem často,pretože nebývam v Klenovci, a preto si informácie o dianí veľmi rada a pravidelne prečítam v KN,resp. prezriem na tejto i oficiálnej stránke obce.
  K tým použitým slovíčkam len toľko, že stačí si nalistovať niektorý zo slovníkov SJ/PSP,MVS../alebo jednoducho „vygúgliť“.
  Ďakujem za čas, ktorý ste venovali týmto riadkom a želám veľa ďalších úspechov pri organizovaní zaujímavých podujatí v Klenovci.
  P.S. Vďaka mne, vedia o Klenovci aj v inom kúte Slovenska. MU
  Bez arogancie: “Dokonalosť sa dosahuje maličkosťami, ale dokonalosť nie je maličkosť”. (Michelangelo Buonarroti)

  [Reagovať]

  pozorovateľ reagoval:

  Mária, s týmto čo tu píšeš sa vráť do URAGÁNU. Tam sa zasmeje viac divákov.

  [Reagovať]

  mária reagoval:

  Nebolo cieľom niekoho rozosmiať…asi ste tiež vôbec nepochopili podstatu, ale čo už..

  [Reagovať]

  stanislava reagoval:

  Ach ľudia, to je hrozné, každá príležitosť sa zneužije, cieľom bolo pripomenúť si hrôzu ktorú spôsobila vojna, pripomenúť si ľudí, ktorí kvôli nej trpeli, a naša generácia sa tu bude hádať za blbosti…sme ozaj hrozná generácia, takýto príklad dávame mladým…

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA