Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 28. februára 2020

Foto: Pellegrini a Kaliňák odovzdávali T. Vrchu a R. Bani hasičskú techniku

24. augusta 2015 | Komentáre: 3 |

V rámci projektu pripravenosti Slovenska v boji so živelnými pohromami sa pomoc dotkne až 1400 obcí na Slovensku.

DSCF7351Predseda parlamentu SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák odovzdali počas víkendu ďalšie hasičské autá pre dobrovoľných hasičov na Slovensku. Dobrovoľné požiarne zbory dostali vozidlá Iveco Daily a protipovodňový vozík.

V sobotu 22. augusta predseda parlamentu SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák odovzdali dobrovoľným hasičom v obci Teplý Vrch plne vybavené zásahové vozidlo Iveco Daily. Ešte lepšie obišli dobrovoľní hasiči v obci Rimavská Baňa kde doviezli spolu s vozidlom Iveco Daily aj protipovodňový vozík.

„Ak Slovensko má nejaký poklad, tak je to 100.000 dobrovoľných hasičov, ktorí sú pripravení pomôcť svojim obciam a obyvateľom. Je to zvláštna skupina ľudí, ktorí bez ohľadu na odmenu a na úkor svojho voľného času pomáhajú svojim blízkym. Prijatím zákona o dobrovoľnej požiarnej ochrane sa nám podarilo presadiť, aby sme dobrovoľné požiarne zbory dovybavili aj technicky vo forme nových a zrepasovaných vozidiel. Za prijatie zákona patrí vďaka aj tu prítomnému Miškovi Bagačkovi, ktorý spolu s ostatnými poslancami spomínaný zákon v NR SR schválili. Som veľmi rád, že v obciach dobrovoľníci dokázali udržať túto krásnu históriu aj v časoch, keď neboli takto podporované zo strany štátu,“ zdôraznil Kaliňák. Kaliňák v príhovore zaspomínal na svoje mladé časy, keď ako študent chodil v rámci aktivít na polia v okolí Kraskova zbierať zemiaky. V závere dodal, že do regiónu sa v septembri ešte vráti s ďalšou technikou určenou pre dobrovoľných hasičov.
V rámci projektu pripravenosti Slovenska v boji so živelnými pohromami sa pomoc dotkne až 1400 obcí na Slovensku. Dobrovoľné požiarne zbory dostanú v priebehu roka dohromady 800 nových vozidiel Iveco Daily alebo zrepasovaných Tatier a viac ako 600 obcí dostane tzv. vozíky prvej pomoci vybavené protipovodňovou technikou.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: Imrich Garláty


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  Homek | 26. augusta 2015 | 14:05 | 14:05

  JE to veľmi dobré, že konečne sa obnovuje to čo doky rokúce fungovalo. Konečne táto vláda pochopila, že bez podpory štátu to obce udržať nedokážu.
  Je stále lepšie aby sa deti venovali takýmto aktivitám, ako sedieť pri počítači, držím palce, nech slúžia len na súťaže.

  [Reagovať]

  :) reagoval:

  Konečne vláda pochopila? Veď toto sú už tretie voľby, ktorým predchádza tento marketing. Bez podpory štátu to obce udržať nedokážu? Boli ste niekedy vo Švajčiarsku? Viete, že tam vôbec nemajú profesionálnych hasičov, lebo každá obec sa dokáže o svojich ľudí sama postarať, pretože švajčiarska vláda nevytvára podmienky na zlikvidovanie vlastného obyvateľstva? Viete koľko ministerstvo zaplatilo za jedno také autíčko? Uvedomujete si vôbec, že ak by mala takúto sumu zaplatiť obec, vyšli by z toho dve autá a zo zvyšku by mohli 10 rokov kupovať naftu? Ak si to neuvedomujete, tak potom BU – DÍ – ČEK 🙂

  [Reagovať]

 2. Autor:  Hromek | 26. augusta 2015 | 21:03 | 21:03

  Mám rád takých mudrlantov, čo sa skrývajú za prezývky 🙂
  Tak v prvom rade si uvedomujem, že nežijeme vo Švajčiarsku :), že nedostanem pri výstavbe domu preplatenie nákladov na vybudovanie atómového krytu… ale príspevkami na obnoviteľné zdroje sa už Švajčiarom približujeme 😉
  Uvedomujem si však jedno, že žiadna vláda neurobila pre DHZ nič systémové, a že konečne sa prijal zákon, ktorý DHZ trošku posunie v pred a možno časom aj tým smerom ako hovoríte… a že to nebolo zadarmo, aspoň že všetko niekto nezhrabol ako platinové sitká, či teplý vzduch a dostalo sa niečo aj ľuďom…

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA