Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 18. júna 2019

Foto: Dobrovoľníci vyčistili prírodu pri príležitosti Dňa zeme

25. apríla 2015 | Komentáre: 0 |

V sobotu 18. apríla 2015 sa v Mikroregióne Rimava a Rimavica v rámci akcie „Deň Zeme“ upratovalo.


46_spolocna fotoViac ako 320 dobrovoľníkov z 15 obcí (Čerenčany, Hrachovo, Kociha, Kružno, Lehota nad Rimavicou, Nižný Skálnik, Ožďany, Rimavská Baňa, Rimavské Brezovo, Rimavské Zalužany, Sušany, Veľké Teriakovce, Vrbovce, Vyšný Skálnik a Zacharovce) sa rozhodlo odstrániť odpadky popri cestách, ako aj v samotných obciach. Zberu sa zúčastnili ľudia rôznych vekových kategórií, od tých najmladších po tých starších. Za dobre vykonanú prácu dostali dobrovoľníci odmenu, s láskou a od srdca uvarený guľáš, ktorý pripravili aj tento rok v obci Kociha. Obec Ožďany si odmenu – guľáš, pripravila sama. Až 63 dobrovoľníkov z tejto obce sa dalo na zbieranie odpadkov v obci a jej okolí.
Cieľom 8. ročníka Dňa Zeme v Mikroregióne Rimava a Rimavica bolo poukázať na problém vyhadzovania odpadkov a vytvárania čiernych skládok. Oproti iným rokom sa však môže konštatovať, že tento rok bolo odpadu o niečo menej.
Najviac odpadu tvorili plastové fľaše, igelitové sáčky, obaly z potravín a nepotrebné pneumatiky. Ľudia by sa mali naučiť separovať odpad podľa druhu: plasty, sklo, papier. Zahadzovať odpad by mali do smetných košov a nie na zem. Pretože Zem a samotná príroda má slúžiť ľuďom k dobru a k úžitku.
Pri realizácii nám pomohli spolupracujúce subjekty, ktorým sa chceme poďakovať: Banskobystrická regionálna správa ciest Rimavská Sobota, Technické služby mesta Hnúšťa, Brantner Gemer s.r.o. Rimavská Sobota. Bez nich by sa táto dobrovoľnícka akcia nezaobišla.
Hlavné poďakovanie však patrí všetkým dobrovoľníkom, ktorí venovali svoj voľný čas a spravili tak dobrý skutok. Svojou prácou tak prispeli k zlepšeniu životného prostredia a ukázali, že im nie je ľahostajný svet okolo nich. ĎAKUJEME!

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Henrieta Struhárová

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA