Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. decembra 2020

Foto: Ako to vyzeralo Pri Vrbovskom Betleheme

18. decembra 2013 | Komentáre: 0 |

Vo dvore ľudového umelca Dušana Šarkana vo Vrbovciach sa v piatok 13. decembra uskutočnila krásna prezentácia betlehemskej hry, kolied a vinšov.

IMGP7486Všetkým divákom sem prišli zavinšovať a zaspievať koledy členovia detských folklórnych súborov Lieskovček z Rimavskej Soboty a Mladosť z Klenovca, členovia folklórneho súboru Rimavan z Rim. Soboty, sólistka Andrejka Vranská z detského folklórneho súboru Zrkadielko z Hnúšte a dopoludnie spestril svojím spevom a krásnou hrou na píšťalku aj pán Milan Katreniak z Tisovca.

Podujatie sa konalo pred jedným z najväčších vyrezávaných betlehemov na Slovensku a zúčastnilo sa mnoho miestnych občanov a aj niektorí žiaci zo ZŠ Sama Vozára v Hrachove. A hoci počasie nebolo pravé zimné, vianočná atmosféra, ktorá vládla vo Vrbovciach pred betlehemom to vynahradila.

„Ďakujeme všetkým účinkujúcim, ktorí spestrili svojím vystúpením piatkové dopoludnie. Osobitná vďaka patrí Jarke Lajgútovej, ktorá pripravila scenár program a tiež pánovi Dušanovi Šarkanovi, ktorý každý rok vo svojom dvore srdečne privíta účinkujúcich aj divákov. Teší nás, že z podujatia sa stáva krásna tradícia, v ktorej by sme chceli pokračovať aj v  ďalších rokoch,“ povedala pre Echoviny.sk za Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rim. Sobote Ing. Magdaléna Kantorová.

Podujatie Pri Vrbovskom Betleheme bolo realizované Gemersko-malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote v rámci projektu Čarovná studnička s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

„Zároveň by som chcela všetkých srdečne pozvať dňa 19. decembra o 18. hod. na ukážku betlehemskej a trojkráľovej hry, vianočných kolied a vinšov do rímsko-katolíckeho kostola v Rimavskej Sobote,“ dodala Kantorová.

IMGP7467

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA