Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. októbra 2020

Folklórny súbor Vepor z Klenovca v lete nezaháľal

11. septembra 2015 | Komentáre: 0 |

Folklórny súbor z Klenovca prezentoval obec i svoje umenie počas letných prázdnin prezentoval na ôsmich podujatiach. Echoviny.sk o tom informoval Jaroslav Zvara z MKS v Klenovci.

Klenovčania vo Východnej
Členovia Folklórneho súboru Vepor z Klenovca prezentovali Obec Klenovec tradičnou kuchyňou, remeslami, hudbou, spevom a tancom  na 61. ročníku folklórneho festivalu vo Východnej, v dňoch 3. – 5. júla 2015. Folklórny súbor Vepor účinkoval v piatok v programe  Vitajte vo Východnej a zúčastnil sa tanečného domu – s valaškou aj bez a v sobotu v programe Hore ulicou. Okrem toho členovia Folklórneho súboru Vepor prezentovali Obec Klenovec v areáli amfiteátra – pri ohnisku  tradičnými jedlami, kulinárskymi špecialitami a krojmi,  pod názvom Tradičná kuchyňa z Klenovca. Okrem jedál naši ľudoví remeselníci predvádzali výrobu lubových košíkov Michal Dovala a výrobu  črpákov Milan Stieranka. Naše špeciality prišiel ochutnať s delegáciou aj predseda parlamentu Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa prezentácie Obce Klenovec na FF vo Východnej priamo zúčastnili, ale aj tým, ktorí pomáhali pri jej prípravách.

Deň obce Rimavské Brezovo
18. júla 2015 spríjemnili členovia FS Vepor hudbou spevom a tancom deň Deň obce Rimavské Brezovo.

Dedina ožíva – Drienčany
25. júla 2015 niektorí členovia FS Vepor sa zúčastnili ako lektori v remeselnom dvore na Dobšinského fare na podujatí Dedina ožíva v Drienčanoch a tiež ako sprievodcovia Folklórneho súboru Vlastimil, z česko-slovenského spolku z mesta Rossário z Argentíny. Naši folkloristi  spolu s Mgr. Stanislavou Zvarovou pre nich  pripravili tanečnú školu na ktorej učili klenovské tance a následne našich tanečníkov učili tance z Argentíny.

Koliesko festival mladých folkloristov – Kokava nad Rimavicou
Dňa 31. júla 2015 sa členovia FS Vepor zúčastnili na 25. ročníku Festivalu ľudovej kultúry Koliesko v Kokave nad Rimavicou, na ktorom účinkovala ľudová hudba a tanečníci FS Vepor v Osvetárskom dvore Paľa Bútora – tanečníka.

Jánošíkov dukát
Folklórny súbor Vepor sa v dňoch 7. – 9. augusta 2015 zúčastnil v Čechách na XVII. ročníku Medzinárodného festivalu slovenského folklóru vo Valašskom múzeu v prírode, v Rožnove pod Radhoštem. Členka súboru Katarína Bencová sa zúčastnila majstrovstiev Valašska v mútení masla, spolu s tanečníčkou z Folklórneho súboru Karpaty z Bratislavy zastupovali Slovensko a skončili na 2. mieste. V rámci tohto zájazdu sa 8. augusta 2015 predstavili aj na 8. ročníku Medzinárodného festivalu Léto na Soláni.

vepor

Hrnčiarske slávnosti
V piatok 14. augusta 2015 členovia Folklórneho súboru Vepor z Klenovca prestavili svoj program na Hrnčiarskych slávnostiach – dňoch obce v Hrnčiarskych Zalužanoch.

Rozhľadňa na Laze Slopovo
V sobotu 22. augusta 2015 heligonkári z FS VEPOR z Klenovca spríjemnili chvíle turistom pri oficiálnom otvorení rozhľadne na Laze – Slopove.

MUZIČKY – tvorivé hudobné dielne
Tanečníci z FS VEPOR spolu so svojim vedúcim realizovali tvorivú remeselnú dielňu pre účastníkov tvorivých hudobných dielní detských a mládežníckych ľudových hudiem MUZIČKY, ktoré sa konali v Penzióne Močiara ich spoluorganizátorom bolo aj o.z. RODON Klenovec.

Ako ďalej Echoviny.sk informoval Jaroslav Zvara z Miestneho kultúrneho strediska v Klenovci, folklórny súbor Vepor sa predstaví aj pred domácim publikom v rámci cezhraničného hudobného festivalu, ktorý sa uskutoční v Klenovci 25. septembra. „Privítame aj účinkujúcich hostí z Poľska, Českej republiky a Maďarska a časť festivalu bude zameraná na hru na fujare,“ informoval Zvara.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA