Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 11. augusta 2020

FK Iskra Hnúšťa bojuje o záchranu, manažér Petrok verí, že to zvládnu

19. mája 2017 | Komentáre: 0 |

Neľahká situácia je spôsobená aj reorganizáciou súťaží, vypadnúť môže až 5 tímov. Iskra je 5 kôl pred koncom súťaže piata od konca.

Futbalový klub Iskra Hnúšťa v súčasnosti pracuje s najväčšou mládežníckou základňou za posledné obdobie. V klube je aktívnych 95 mládežníkov a 25 dospelých. Klub nedávno zaznamenal niekoľko pekných úspechov, žiaci postúpili do II. ligy a dorastenci figurujú na 3. mieste III. ligy. „Za týmito úspechmi treba vidieť tvrdú prácu chlapcov, koncepčnú činnosť trénerov a samozrejme výbornú partiu chlapcov, ktorí chcú napredovať a tešiť sa z futbalu,“ hovorí manažér futbalovej Iskry Marián Petrok.

Najväčší problém má hnúšťanský futbal v kategórii dospelých. S výnimkou minulého ročníka mužstvo pravidelne už niekoľko rokov bojuje o záchranu v V. lige. „Dlhodobo sa nám nedarí nájsť
optimálny model prípravy a doplnenia kádra vhodnými hráčmi,“ vysvetľuje Petrok. Ako dodáva, najväčší problém im robí nezamestnanosť v regióne, kvôli ktorým musia muži odchádzať za prácou mimo regiónu. „Z tohto dôvodu pravidelne dochádza v každom ročníku k veľkým zmenám v kolektíve.“

V tejto sezóne „záchranárske práce“ Iskry sťažuje aj fakt, že dochádza k reorganizácii celoslovenských súťaži. „Reorganizácia bude mať veľký vplyv aj na počet zostupujúcich z našej súťaže. V súčasnosti môže z našej súťaže vypadnúť aj päť mužstiev, takže záver sezóny bude veľmi náročný. Bude to o to ťažšie, že v závere máme silných súperov, ale verím, že to zvládneme,“ pokračuje Petrok.

Do konca sezóny ostáva 5 kôl. Už v nedeľu Iskra hostí mužstvo Hajnáčky a o týždeň neskôr doma privíta v derby zápase Tisovec, ktorý je vedúcim tímom súťaže. Dôležitý zápas odohrá Hnúšťa na pôde priameho konkurenta v boji o záchranu v Dolnej Strehovej. V predposlednom kole privíta v ďalšom derby zápase Kokavu nad Rimavicou a sezónu zakončia na pôde Muráňa.

„Za chlapcov môžem povedať, že urobíme všetko preto, aby sme súťaž v tejto neľahkej situácii zachránili a oveľa lepšie sa pripravili na nový ročník,“ zakončil pre Echoviny.sk Marián Petrok.

Zaujímavosťou tohto ročníka súťaže je situácia, že nakoniec zo súťaže môžu vypadnúť len tri mužstvá, takže mužstvá, ktoré úporne bojujú o záchranu budú zachránené. Všetko závisí od posunov mužstiev vo vyšších súťažiach. Iskra je momentálne na 10. mieste, ale tabuľka je v tejto časti vyrovnaná, na 7. miesto stráca Iskra iba bod.

 

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: Echoviny.sk, tabuľka: futbalnet.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA