Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 27. septembra 2020

Film Revúcki discipuli mal premiéru, podľa M. Hanka šlo o výbornú skúsenosť

21. apríla 2020 | Komentáre: 0 |

Svoju premiéru si odkrútil polohraný dokument Revúcki discipuli, ktorý sa na obrazovky RTVS dostal 12. apríla 2020. 

M. Hank pri natáčaní filmu Revúcki discipuli (tretí sprava)

Okrem Revúcej sa natáčalo aj v Hnúšti na tureckom moste, v Ratkovej, alebo v Muráni.

Príbeh dokumentu bol o živote študentov, ktorí navštevovali Prvé slovenské gymnázium v Revúcej. Kombinácia hovoreného slova a hraných scén vás mohla previesť skutočným životom z 19. storočia. Pre Echoviny.sk opísal svoje pocity aj jeden z hercov Matej Hank.

„V prvom rade to bola výborná skúsenosť pre nás všetkých, ktorí sme s kamerami vôbec takto nestretli. V druhom rade sme všetci mali dobrý pocit, že sme sa ocitli v televízii a mohlo nás sledovať celé Slovensko,“ povedal Hank, ktorý spoločne s ostatnými študentmi účinkuje aj v divadelnom súbore EGeTis, ktorý pôsobí pri Evanjelickom gymnáziu v Tisovci.

Ako ďalej dodal, film bol vysielaný vo veľmi náročnej dobe. „Práve aj to mohlo divákov pritiahnuť k televíziám, aby si pozreli niečo nové na odľahčenie situácie ohľadom pandémie koronavírusu,“ vyjadril sa.

Pre Hanka bolo natáčanie výnimočné aj preto, že spoločne s ostatnými sa mohli stretnúť s hercom Markom Igondom. „Je to úplne niečo iné, keď niekoho pozeráte v tých najlepších slovenských filmoch a zrazu sa ocitne pred vami. Je to, samozrejme, aj veľká skúsenosť, pretože nám vysvetlil mnoho chýb, ktoré robíme, a v budúcnosti sa môžeme zlepšovať,“ povedal.

A čo bolo podľa neho najťažšie pri natáčaní? „Tu vzniká paradox, pretože to najjednoduchšie bolo tým najnáročnejším – vydržať v kostýmoch pri letných horúčavách. Na záver by som sa chcel v mene všetkých zainteresovaných poďakovať štábu RTVS za to, že nám ponúkli takúto možnosť a práve aj to nás možno posunie v našich životoch. Osobitné ďakujem smeruje k producentovi Menzelovi, ktorý sa o nás dôkladne staral a vybavil pre nás kopu vecí,“ dodal Hank.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Matej Hank


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA