Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. novembra 2020

Rim. Baňa po 16-tich rokoch mení vedenie

11. decembra 2014 | Komentáre: 0 |

Rimavská Baňa sa po novembrových komunálnych voľbách stala jednou z obcí, kde sa do starostovského kresla posadila nová tvár.

EPPo 16-ročnom pôsobení doterajšieho starostu Jaroslava Suju, nastala v obci zmena. V komunálnych voľbách zvíťazila nezávislá kandidátka Elena Polóniová so ziskom 64,5 percentami hlasov. V obci, v ktorej je na komunálnych voľbách stabilne nadpriemerne vysoká účasť voličov (tento rok 68,16 %, pozn. Redakcie), si tak do starostovského kresla po štyroch funkčných obdobiach sadne niekto nový.

„Do volieb som išla s cieľom stať sa starostkou a to sa mi aj podarilo. Som teda veľmi spokojná, aj keď si uvedomujem, že je to veľký záväzok,“ konštatuje Polóniová. Na otázku, či je spokojná so zvolenými poslancami zastupiteľstva, sa takisto vyjadruje veľmi pozitívne. V Rimavskej Bani sa volia piati poslanci a z tých, čo pôsobili minulé obdobie, ostali len dvaja. Považuje to za ukážku kontinuity práce medzi predchádzajúcimi členmi obecného zastupiteľstva a tými novozvolenými. „Do zastupiteľstva prenikla aj žena (Ing. Jana Alcnauerová, pozn. redakcie) a to dokonca s najvyšším počtom hlasov spomedzi uchádzačov na funkciu poslanca v zastupiteľstve, čo ma veľmi teší. Navyše máme aj nováčika, ktorý je najmladším doteraz zvoleným poslancom v Rimavskej Bani, čo zase dokazuje, že voliť bolo aj veľa mladých a že ich tiež zaujíma smerovanie obce,“ konštatuje starostka a dodáva, že za ten čas už mali niekoľko stretnutí a ich spolupráca sa zatiaľ javí ako veľmi dobrá.

Nová starostka vidí silné stránky Rimavskej Bane v jej občianskej infraštruktúre. Domnieva sa, že obec môže byť vhodným domovom pre mladé rodiny z regiónu.  „V obci máme dobrú občiansku vybavenosť, školu, škôlku, detskú lekárku. Sú tu možnosti voľnočasového využitia, nakoľko máme telocvičňu a športoviská,“ vysvetľuje na záver Polóniová. Za svoje ciele si ukladá zohnať prostriedky najmä na opravu ciest a vybudovanie nových chodníkov.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA