Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. januára 2021

DRIENČANY: Dedina ožije aj tento rok

17. júla 2012 | Komentáre: 0 |

Obec Drienčany, OZ Valgata, Gemersko – malohontské osvetové stredisko Rimavská Sobota a Klub dôchodcov v Drienčanoch všetkých srdečne pozývajú dňa 21. júla 2012 v  sobotu do malebnej obce Drienčany na IX. Ročník kultúrneho  podujatia DEDINA OŽÍVA v rámci ktorého sa otvoria kulinárske dvory a Jarmok tradičných remesiel.

Nebude chýbať  RINGIŠPÍR a dobový tábor VIRFORTIS. Naviac budú tento rok môcť  návštevníci pozorovať slnko astronomickými ďalekohľadmi a pre deti budú pripravené tvorivé dielne a veštiareň s pravou vešticou.

Podujatie bude spestrené vystúpením folklórnych skupín: Lúčan z Lúčok, Vepor z Klenovca. Tiež vystúpi heligonkár Ferko z Teplého Vrchu a Fsk Čerenčianka z Čerenčian.

Podujatie bude obohatené o prezentácie ZŠ P. E. Dobšinského, Klubu dôchodcov Drienčany, ŠL  Lesný závod RS, MAS Malohont, OZ Šanca pre Dražice, OZ Solenia, Fsk Čerenčanka , OZ Striežovské zvony a prezentácie zúčastnených obcí: Kraskovo,  Lukovištia, Teplý Vrch, Veľký Blh, Slizké a Lehota nad Rimavicou. Medzi veľké lákadlá hlavne pre malých návštevníkov patrí  Čokoládové kráľovstvo a Medový dvor. Otvoria sa aj domáce dvory: U Tonky, U Tokárov, U Michalkov, U Smoleňákov a  U Hodky.

A aké jedlá tu môžete ochutnať? Tak napríklad tradičné špeciality ako gemerské guľky, šúľance, bolestníky, halušky, guláše, držky a kapustnice“ všeho druhu“  a ďalšie  dobroty. Gurmánske brušká potešia špeciality ako guláš z kohútich vajec, paprčkový perkelt, pečená kačica s lokšami, hlivový perkelt, grilované kolená na mede, gazdovská pečeň, vakaró a mnohé iné.

Na jarmoku tradičných remesiel si môžete zakúpiť med a výrobky z medu, košíky, drevené predmety, ručné práce a výrobky od šikovných remeselníkov. Jarmočnú atmosféru bude dotvárať aj historická skupina VIRFORTIS svojimi trefnými scénkami.

Nezabudnite, v každom dvore čakajú na Vás dobroty tradičné i netradičné takže sa odporúča prísť s prázdnym žalúdkom : )

TEŠÍME SA NA VÁS  –  Vstupné je dobrovoľné : )

ZDROJ: Bc. Anita Koniarová OZ Valgata

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA