Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. decembra 2020

Drienčany: Dedina „opäť“ ožíva 2010

12. júla 2010 | Komentáre: 0 |

Obec Drienčany, BBSK – Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote a Únia Slanej a Rimavy v Rimavskej Sobote organizujú dňa 24. júla 2010 v obci Drienčany VII. ročník kultúrno-spoločenského podujatia DEDINA OŽÍVA.

Podujatie je zamerané na prezentáciu regionálnych krás – prírodných, kultúrnych; historických ale aj súčasných hodnôt a zaujímavostí regiónu Gemera-Malohontu. A špeciálne v obci Drienčany je toto všetko spojené tiež s pôsobením rozprávkara P. E. Dobšinského v tejto obci. Takže – ten kto zavíta 24. júla do Drienčan, ocitne sa tak trochu ako rozprávkovom svete.

Program:

Po príhovore a privítaní starostkou obce Drienčany celé podujatie slávnostné otvorí Kráľ Karol Drienčanský. O 10.00 hodine sa otvoria tiež všetky dvory, ktorých bude tento rok 14 (Striežovský, Drienčanskí hasiči, Obec Teplý Vrch, U Ferka, U Tokárov, Obec Veľký Blh, Obec Dražice, Družstevný, U susedov, Obec Lukovištia, U Prasličkov, U Smoleniakov, U Bielej husi, OZ Valgata – MAS Malohont). Každý z nich ponúka zaujímavý a špecifický program.

Okrem programu v jednotlivých dvoroch je pre návštevníkom pripravený aj kultúrny program pod názvom Dedina ožíva folklórom, v ktorom sa predstaví Univerzitný folklórny súbor Mladosť z Banskej Bystrice, Ženská spevácka skupina Lehoťanka z Čiernej Lehoty a Kokavskí heligonkári. Vystúpia tiež Sendrejovci z Hostišoviec, ktorí sa postarajú aj o večernú zábavu v Kultúrnom dome.

V rámci programu je tiež pripravené pásmo slova a hudby v kostole ECAV, tiež pásmo pod názvom Tri páračky v podaní Ženskej speváckej skupiny Lehoťanka z Čiernej Lehoty, ukážky tradičného párania spojené s ochutnávkou tradičných jedál, rozprávačky, vystúpenie sokoliarov, ukážky požiarneho zásahu v podaní dobrovoľného hasičského zboru z Drienčan.

Okrem toho si návštevníci môžu prezrieť pamätnú faru P. E. Dobšinského, výstavu prác na tému „Život a tvorba P. E. Dobšinského“, slnečné hodiny, výstavu servítok zberateľky Ing. B. Kišovej. Môžu sa zúčastniť prezentácie knihy „Dobroty z Malohontu“ spojenej s ochutnávkou jedál a do rôznych iných zaujímavo aranžovaných prezentácií jednotlivých dvorov. Treba prísť – program je bohatý a zaujímavý.

ZDROJ: GMOS

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA