Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. januára 2021

Do Hnúšte smeruje investor Hyca, vytvorí 20 pracovných miest

23. januára 2017 | Komentáre: 5 |

Firma Hyca žiada od vlády investičnú pomoc 660.000 eur, do roku 2018 vytvorí 20 pracovných miest. V areáli bývalej pekárne by mala vyrábať valníky, kontajnery a nadstavby pre nákladné autá.

Pezinská spoločnosť Hyca, s. r. o., žiada investičnú pomoc vo výške 660.000 eur, z toho 420.000 eur vo forme dotácie na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok a 240.000 eur na vytvorenie nových pracovných miest. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý dnes odobrila vláda.

„Cieľom investičného zámeru je vybudovanie nového výrobného areálu s technologickým a personálnym zázemím so špecializovanou výrobou v okrese Rimavská Sobota a zvýšenie počtu kvalifikovaného a vyškoleného personálu pre potreby zvýšenia produktivity práce v spoločnosti,“ spresnil v materiáli rezort hospodárstva.

Budova, v ktorej by v Hnúšti mala vyrábať spoločnosť Hyca

Realizácia investičného zámeru, teda vybudovanie novej výrobnej prevádzky na výrobu valníkov, kontajnerov a nadstavieb, v nominálnej výške 1,2 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2016 až 2017. V priamej súvislosti s investičným zámerom sa do konca roku 2018 vytvorí 20 nových pracovných miest.

Hyca, s. r. o., Pezinok vznikla v roku 2004. Eviduje základné imanie v hodnote 10.000 eur. Predmetom jej činnosti je najmä výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedky. Podľa investičného zámeru vo svojej prevádzke v Pezinku spoločnosť v roku 2015 zamestnávala 25 ľudí a dosiahla obrat 6,6 milióna eur.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: Google


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  :) | 24. januára 2017 | 13:12 | 13:12

  Výborná správa. 240000 € na dva roky na 20 pracovných miest = 500 € na mesiac na jedno miesto. Možno by bolo lepšie keby mohli zamestnanci platiť firme za to, že mužu pracovať. Každý ukazuje 20 pracovných miest, ale nikto nechce ukázať stovky, alebo tisícky pracovných miest, ktoré by mohli vzniknúť, keby sme sa z našich daní nemuseli skladať na sociálne dávky pre takýchto akože podnikateľov.

  [Reagovať]

  Novak Marek reagoval:

  Dobry den.V Hnusti bivala chemicka fabrika smerom po ceste od Rimavske Soboti stoja stale priemiselne technologie a leto zima tieto stare rujni koroduju a ked prsy tak po nych stekaju skodlive latky chemie do pozemnych vod nedaleko rieka rimava tak to treba urichlene zburat ja mam spolocnost co to zlikviduje tieto stare technologie a este stara fabrika ziska velky pozemok na prenajom pre dalsie spolocnosti ktore maju zaujem prist investovat ale mi povedali ked vydia tieto stare rujni tak radsej odijdu inde problem je tento ze nemate uplne vycisteni celi bivali zavod chemie preto vsetcy utekaju prec lebo sa hanbia tam investovat v takej rujne.Tam by sa dali postavit dalsie Hali na vyrobu komponentov pre automotive.mame na slovensku 4.autobibilki pribude dalsia viete ako by ste ako Masto zarobily keby tu postavily vyrobne Hali pre vyrobu komponentov pre automobilky milinoni rocne
  Dakujem Marek Novak Konatel spolocnosti
  M:montazego@gmail.com
  0950 729 893

  [Reagovať]

  Martin reagoval:

  Pekná gramatika na Konatela spoločnosti

  [Reagovať]

  Ivan reagoval:

  Tak s týmto konateľom by som veru konať nič nechcel! Hrôza

  [Reagovať]

 2. Autor:  Selon | 13. mája 2018 | 15:42 | 15:42

  Tak isto ten plat bude, len na prežitie, ale v tejto doline to pôjde dolu vodou, lebo ľudia budú pracovať aj za drobné. Aj keď si myslím, že pomaličky, ale isto v Hnusti ostanú iba starší ľudia, lebo zase privyrobiť si ku svojmu malému dôchodku nejakých 450 euro v čistom je pekná suma. Ale pre mladú rodinu je to nereálne, že by ich plat bol 450 a nebodaj ešte niečo sa pritrafí a majú po živote. Preto žiadne dotácie firmám, ktoré sa sťahujú, len preto, že využívajú situáciu, čo myslím situáciu tým, že pôjdeme tam, lebo nám dajú dotáciu a platy upravíme, tak ako sa tam zarába. Dobre potom nech ich sem príde viacej a ľudia si budú môcť vyberať, že tam ma zamestná, alebo tam a aj firma by potom musela upraviť platy, keby im ľudia prejdú ku konkurencii. Lenže je tu závod, ktorý chátra a nikomu sa neoplatí do neho „vrážať“ , tak isto je tu obrovský problém infraštruktúry, lebo keby sa tlačí na diaľnicu a opravu ciest, lenže aj to je len rozprávka. Každý jeden veľký zamestnávateľ chce ušetriť a na ceste a doprave sa šetrí najviac. Potom budú do takýchto miest chodiť iba firma, ktorá zamestná 20 ľudí, tak sa nečudujem, že závody vyrastajú v mestách, alebo okoliach, kde sú diaľnice. Ľudia by tu pracovali s radosťou, keby boli ohodnotený lepšie, lenže nie je kde a preto musia za pracou sa sťahovať a opúšťať rodiny a mestá ako Hnúšťa vyzerajú, ako keby tam zomrel život a po mestách sa premávajú iba ľudia, ktorých už nikto nikdy nenaučí, že čo je to prispieť do systému prácou.

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA