Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 7. marca 2021

Folkloristi zo Zrkadielka hľadajú malých tanečníkov

15. februára 2019 | Komentáre: 0 |

Rady Detského folklórneho súboru (DFS) Zrkadielko sa rozširujú. V týchto dňoch prebieha nábor malých tanečníkov vo veku od 5 do 8 rokov do prvej tanečnej skupiny, kde sa deti naučia kus zo slovenskej ľudovej kultúry.

Ilustračné foto

„Hľadáme detičky práve do prvej skupiny, nakoľko niektorí naši tanečníci podrástli a presunuli sa do druhej skupiny ku starším kamarátom,“ vysvetlila vedúca súboru Michaela Hroncová.

Ako pokračovala, malým záujemcom stačí radosť z pohybu, chuť zabaviť sa a úsmev na tvári. Všetko ostatné sa naučia v súbore. Cit pre rytmus či pohybové základy si osvoja aj vďaka detským ľudovým hrám. Práve na ľudovú kultúru v podobe tancov, hier a piesní je súbor orientovaný.

„Nábor sme neobmedzili na konkrétny deň, takže nás rodičia môžu osloviť prakticky kedykoľvek. Najlepšie je však prísť priamo na nácviky s prvou skupinou, ktoré prebiehajú každý štvrtok od 15.30 hod. v Zrkadlovej sále v prístavbe Domu kultúry v Hnúšti. Zapájame sa do projektov na získanie dotácií, takže kroje pre tanečníkov máme k dispozícii. Deťom stačia len cvičky, poprípade dievčatám sukničky na cvičenie,“ pokračovala vedúca DFS.

Malí hnúšťanskí folkloristi svoj talent neskrývajú v Zrkadlovej sále, ale pravidelne ho predstavujú na rôznych akciách počas celého roka. Zrkadielko vystupuje napríklad na klenovskej Rontouke, regionálnej prehliadke detských folklórnych súborov v Hnúšti nazvanej Zlatá strunka, folklórnom festivale v Revúcej i na akciách v okolitých obciach.

„Ukončenie náboru zatiaľ nie je ohraničené dátumom. Momentálne máme v prvej skupine desať detí, takže ak by sa k nám pridalo ešte päť až desať malých tanečníkov, tak by to bolo super. Uvidíme, aká bude odozva,“ dodala Hroncová.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
FacebookPosledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA