Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. októbra 2020

Ďakujem za dôveru, ktorá zaväzuje!

30. novembra 2010 | Komentáre: 1 |

Chcem Vám dokázať, že výsledok komunálnych volieb v Tisovci nie je mojim víťazstvom, ale úspechom občanov Tisovca a Rimavskej Píly!

Vážení občania,

27. novembra ste ma na ďalšie štyri roky vybrali za svojho primátora mesta Tisovec a miestnej časti Rimavská Píla. Bude to už naše šieste spoločné volebné obdobie, kontinuita a dôvera, akú nemajú občania ku svojmu primátorovi v žiadnom meste Slovenskej republiky. Zvolili ste si skúsenosť a istotu, za čo vám všetkým zo srdca ďakujem. Prejavili ste aj silnú občiansku angažovanosť, veď od roku 1990 sme v týchto voľbách dosiahli druhú najvyššiu účasť, čím ste naznačili, že Vám skutočne nie je ľahostajné, kam naše mesto smeruje, ale naopak, veľmi vám na ňom záleží.

Dovoľte, aby som vám všetkým poďakoval za dôveru, i za vysokú účasť vo voľbách. Nemá význam na nič čakať, ihneď musíme začať ďalej pracovať. Čaká ma veľa aktivít, ktoré musím vykonať, aby som dokázal, že úsilie, ktoré som prezentoval pred voľbami, nebolo len predvolebnou kampaňou. V tomto volebnom období majú mestá a obce poslednú možnosť získať financie na rozvoj z eurofondov. Som nesmierne rád, že ste svojim hlasom dali najavo, že Tisovec neriskuje a podporili ste moju kandidatúru. 6,5 milióna Eur sme už spoločne získali – zrekonštruujeme za ne centrum mesta a ZŠ Dr. V. Clementisa. Deti z Tisovca a Rimavskej Píly budú navštevovať modernú, novú školu so športovým areálom, bazénom. Centrum mesta bude atraktívnejšie pre domácich, i návštevníkov. V roku 2012 dokončíme intenzifikáciu čističky odpadových vôd. Tisovec bude mať jednu z najmodernejších technológií.

Ak by ste sa opýtali, čo ma vo voľbách potešilo najviac, musel by som odpovedať, že to bol záujem mladých ľudí. Mnohí, hoci študujú a pracujú mimo nášho mesta pristúpili k voľbám veľmi zodpovedne, našli si čas a prišli do Tisovca. V takomto záujme mladých o veci verejné vidím veľkú nádej a z mojej strany aj záväzok, aby som ešte viac usiloval o vytvorenie lepších podmienok pre život mladých ľudí. Verím, že úspešne dočerpáme financie z fondov EÚ, odštartujeme novú koncepciu rozvoja cestovného ruchu v Tisovci a rozbehneme projekt Zubačka, najvýznamnejší projekt cestovného ruchu v širokom okolí. Budem tvrdo presadzovať, aby sa v týchto projektoch uplatnili hlavne šikovní, energickí, mladí ľudia.


Vážení  občania,

za všetky plány a nápady, ktoré som v uplynulých rokoch v Tisovci a v našom regióne realizoval, vďačím vám. Vy ste ma žiadali o riešenie vašich problémov, v rozhovoroch ste naznačovali, čo by naše mesto posunulo ďalej. Som pripravený naďalej počúvať vaše slová. Neváhajte preto hocikedy prísť na mestský úrad, osloviť ma na ulici, zatelefonovať, opýtať sa niečo na internete. Dali ste mi dôveru a to ma zaväzuje. Chcem sa poďakovať i všetkým ľuďom, ktorí ma morálne podporovali a povzbudzovali a verím, že mladí ľudia si nájdu cestu ku svojmu primátorovi aj prostredníctvom sociálnej siete Facebook, ktorú som začal na komunikáciu s občanmi tiež využívať.

Teším sa na ďalšie roky úspešnej spolupráce s každým z vás. Ďakujem.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  DuroK | 30. novembra 2010 | 23:13 | 23:13

    Treba ale dodať,že 4.529.853,31Euro nezískalo mesto Tisovec,ale StVS a.s.B.Bystrica,ktorá z týchto prostriedkov zhodnotí svoj súkromný majetok.Majetok spoločnosti,ktorej mesto pred rokmi odpredalo ,,vodu“,za ktorú teraz občania platia,asi najvyššiu cenu na Slovensku.Tvrdenie,že sme pod vedením primátora Ing.P.Mináča, získali z fondov EU 6,5 mil.Euro,je klamlivé a zavádza občanov Tisovca,ako pred voľbami,tak aj teraz.ČOV v Tisovci je zastaralá a nevyhovuje požiadavkám EU.StVS a.s.BB musí túto ČOV obnoviť,či už z vlastných zdrojov,alebo zo zdrojov,získaných z EU.Mesto Tisovec nemá s týmito financiami nič spoločné.Akurát to,že Ing.P.Mináč sedí v dozornej rade,tejto spoločnosti.

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA