Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 2. decembra 2020

CSM Industry chce v Tisovci preinvestovať 3 milióny eur na oživenie výroby

28. decembra 2018 | Komentáre: 0 |

Približne tri milióny eur plánuje preinvestovať v meste Tisovec spoločnosť CSM Industry.

Cieľom je oživenie výroby univerzálnych dokončovacích strojov (UDS) vo viacerých modifikáciách a výroby zváraných oceľových konštrukcií pre rôzne využitie. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

„Predmetom predkladaného zámeru je odstránenie existujúcich objektov, inžinierskych sietí, spevnených plôch a častí areálových komunikácií a následná výstavba nových objektov administratívy, sociálneho zázemia, budov (hál) vrátane nových výrobných zariadení, inžinierskych sietí, spevnených komunikácií, chodníkov, parkovacích plôch, spevnených plôch, vegetačných úprav a zelene,“ uvádza investor v materiáloch na posúdenie.

Všetky zmeny majú byť realizované v existujúcom výrobnom areáli spoločnosti na Daxnerovej ulici. „Celý areál má v súčasnosti výmeru cca 64.000 štvorcových metrov. V rámci navrhovanej výstavby sa plánuje zásah do východnej polovice výrobného areálu o výmere zhruba 32.000 štvorcových metrov,“ dodáva investor s tým, že investícia prinesie aj možnosť zamestnania sa nových pracovníkov v regióne.

„Pracovať sa bude v dvojzmennej nepretržitej výrobe v organizácii dvoch zmien s plánovanými servisnými prestávkami. Celkový plánovaný počet zamestnancov je 130, z toho 110 vo výrobe,“ doplňuje CSM Industry.

Päťdesiatročná tradícia a plány do budúcnosti

Strojárstvo a výroba stavebných mechanizmov má v Tisovci vyše 50-ročnú históriu, keď boli v meste zriadené Závody ťažkého strojárstva (ZŤS). Spoločnosť CSM Industry je nástupníckou spoločnosťou podniku Cestné a stavebné mechanizmy, ktorý v roku 2017 skončil v konkurze. Je výrobcom UDS, automobilových podvozkov svetových výrobcov, ako aj výrobcom oceľových konštrukcií, ktoré sú vyhotovované buď na základe špecifických požiadaviek jednotlivých zákazníkov, alebo pre vlastné výrobné potreby.

V roku 2017 CSM Industry vyrobila 30 kusov UDS a začala s výrobou na nových kooperačných projektoch. Zároveň CSM Industry a UDS Machinery s. r. o. prevzala výrobu hydraulických valcov z pôvodnej skrachovanej bratislavskej firmy Hydronika a celú výrobu vrátane technologických zariadení presunula v mesiacoch február a marec 2018 do Tisovca.

V spolupráci so Strojárskou fakultou Technickej univerzity Bratislava a partnerskou konštrukčnou kanceláriou vyvíja nový model menšej UDS 132. V roku 2018 spoločnosť rozšírila výrobu UDS a komponentnej výroby zváraných oceľových konštrukcií. Aktuálne sa zapája aj do činnosti nadväzovania vzťahov s regionálnymi strednými školami v Tisovci a Hnúšti s účelom náboru budúcej pracovnej sily.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

REKLAMA