Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. júla 2019

Cez prázdniny sa dá kúpať v Hnúšti, Tisovci aj R. Sobote, Klenovec čaká na rekonštrukciu

14. júla 2018 | Komentáre: 0 |

Cez prázdniny sa dá kúpať v Hnúšti, Tisovci aj R. Sobote, Klenovec čaká na rekonštrukciu

Denné teploty v prvej polovici júla síce zatiaľ nedosahujú klasické letné „tridsiatky“, počasie sa však postupne zlepšuje a prázdninové dni je možné tráviť aj pri vode. Počas aktuálnej letnej sezóny sú v regióne v prevádzke dve kúpaliská, v Hnúšti a Tisovci. Obidve sú už otvorené a samosprávy ich plánujú prevádzkovať minimálne do konca augusta.

Hnúšťa s vodou, ktorá patrí medzi najčistejšie

Na kúpalisku v Hnúšti je návštevníkom k dispozícii 25-metrový bazén a vedľajší detský bazén. „Prevádzku nám trochu komplikuje počasie. Sme otvorení, ale návštevnosť je malá. Ani na rannom plávaní, ktoré máme od siedmej do deviatej ráno, sme zatiaľ nemali ani jediného plavca,“ podotkol správca športovej haly v Hnúšti Juraj Šutta s tým, že kúpalisko s  celkovou kapacitou 286 osôb by chceli prevádzkovať zhruba do konca augusta. „Počas jednej sezóny nás navštívi približne 3000 ľudí,“ doplnil.

Dodal tiež, že hnúšťanské kúpalisko je pravidelne Regionálnym úradom verejného zdravotníctva vyhodnocované ako jedno z najčistejších v rámci okresov R. Sobota a Revúca, čo sa týka vody aj prostredia kúpaliska.

V Tisovci vodu dohrievajú

Na kúpalisku v Tisovci môžu návštevníci využiť 20-metrový bazén s hĺbkou do 1,2 metra a vodou, ktorá je dohrievaná plynom. Kúpajúcim je k dispozícii aj zóna pre deti s preliezačkami a starší si môžu zašportovať v areáli Rudolfa Valenta.

„Tohto roku sme zvýšili počet ležadiel pri bazéne. Kúpalisko by sme chceli mať v prevádzke do 15. septembra, uvidíme však, aké bude počasie,“ informoval prednosta Mestského úradu Tisovec Tibor Tokár.

Kúpalisko v Klenovci najskôr o dva roky

Podobne ako vlani, ani tohto roku nebude otvorené kúpalisko v Klenovci. Podľa slov starostky Zlaty Kaštanovej je dôvodom nevyhovujúci stav solárneho ohrevu a budov, ktoré potrebujú rekonštrukciu. „Mali sme skutočne veľmi dobrú a kvalitnú vodu, ale počas dvoch mesiacov sme na kúpalisko doplácali 8000 až 10 000 eur,“ podotkla starostka s tým, že v budúcnosti by ho však chceli obnoviť.

„Keďže ide o veľkú rekonštrukciu, rozhodli sme sa, že buď počkáme na nejakú výzvu, alebo to budeme robiť z vlastných zdrojov etapovite. Teraz sa črtá, že by sme kúpalisko mohli opraviť z peňazí cez výzvu prostredníctvom Miestnej akčnej skupiny Malohont a doplniť to vlastnými zdrojmi. Tento ani budúci rok však ešte určite nebude otvorené,“ konkretizovala Kaštanová, podľa ktorej by kúpalisko v rámci rekonštrukcie chceli aj trochu zatraktívniť.

Termálna voda na Kurinci

Najbližšie kúpalisko s termálnou vodou je v Rimavskej Sobote, v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda. Tohtoročnou novinkou je nové, výkonnejšie čerpadlo v geotermálnom vrte, vďaka ktorému je možné vymeniť vodu v bazénoch rýchlejšie než doteraz. Nemala by sa tak opakovať situácia z predchádzajúcich rokov, kedy musel byť počas niektorých pracovných dní jeden z bazénov mimo prevádzky, aby v ňom do víkendu stihli vymeniť vodu.
Podľa údajov samosprávy by termálna voda mala byť tohto roku zároveň aj o zhruba 1,5 stupňa Celzia teplejšia, čo zabezpečí čerpadlo spustené o 80 metrov hlbšie do vrtu. Namiesto pôvodných 31,5 by tak voda mala mať 33 stupňov.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA