Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 22. februára 2020

Blížia sa zápisy prvákov do základných škôl

12. januára 2011 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Zápis prvákov do základných škôl (ZŠ) v Hnúšti sa uskutoční v pondelok 17. januára. V ZŠ Klokočova sa zápis začína o 15:15, v ZŠ Nábrežie Rimavy o pätnásť minút skôr. Základná škola pri zápise dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky vyžaduje meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo a trvalé bydlisko dieťaťa, ako aj meno a priezvisko, adresu zamestnávateľa a trvalé bydlisko zákonných zástupcov.

„ZŠ Klokočova už tradične pripravila pre budúcich prvákov bohatý program. Tentoraz budú deti chodiť po „kráľovstve“ kde im na jednotlivých stanovištiach princezné predstavia kráľovstvo, našu školu. Rodičom medzitým vo vedľajšej miestnosti predstavíme formou prezentácie školský vzdelávací program“ vyjadrila sa pre Echoviny.sk Kamila Brndiarová, vedúca metodického združenia pre ročníky 1.-4. Podľa jej ďalších slov, ZŠ Centrum ponúka kvalifikovaný pedagogický zbor, príjemné, svetlé, priestranné školské prostredie, vyučovanie modernými technickými pomôckami (PC, notebooky, interaktívna tabuľa,…), školský vzdelávací program pod názvom „Škola pre život“, v ktorom sa kladie dôraz na získanie potrebných kompetencií v praxi a v samotnom živote, ústretový prístup pedagogického zboru k spoločnému riešeniu problémových situácií, zaujímavé školské akcie, programy, projekty, súťaže a pod., v ktorých sa môže realizovať každý žiak a tak rozvíjať svoje schopnosti, športové vyžitie v priestoroch peknej, svetlej a priestrannej telocvične v rámci vyučovania i mimo vyučovania, zdravé stravovanie v školskej jedálni s prívetivými a usmievavými kuchárkami, rôzne mimoškolské záujmové útvary, pri ktorých využívajú zmysluplne svoj voľný čas a mnohé iné.

V ten istý deň sa zápis prvákov uskutoční aj v ZŠ Nábrežie Rimavy. Zástupca riaditeľa školy  Jaroslav Bubanský pre Echoviny.sk upresnil, že zápis sa uskutoční od 15:00 v ZŠ pre ročníky 1.- 4. Ako dodal, škola pre deti ponúka optimálny počet žiakov v triedach, školský klub detí – v skorých ranných hodinách a popoludní, spolupráca s MŠ, včasné podchytenie žiakov s poruchami učenia, individuálnu integráciu so špeciálnou výchovou – vzdelávacími potrebami pod odborným vedením školského špeciálneho pedagóga, školský vzdelávací program zameraný na podporu výučby cudzích jazykov a informatiky, školy v prírode, základné plavecké, lyžiarske a korčuliarske kurzy, ozdravovacie pobyty pri mori a možnosť slovného hodnotenia v 2. až 4. ročníku.

„Zápis žiakov do I. ročníka sa v Tisovci v ZŠ Dr. Vladimíra Clementisa uskutoční 3. febrára (štvrtok) o 14:30. So sebou si treba priniesť pastelky, rodný list dieťaťa, 5 eur na zakúpenie predpisových zošitov a dobrú náladu“ informoval Echoviny.sk riaditeľ školy Klement Kéry.

ZDROJ: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA