Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 27. septembra 2020

BBSK opäť podporí preventívne projekty, vlani boli aj v Hnúšti a R. Sobote

12. februára 2020 | Komentáre: 0 |

Do konca februára môžu obce, mestá a subjekty, ktoré vykonávajú opatrenia na predchádzanie vzniku krízových situácií v rodine, žiadať Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) o dotáciu.

Ten vlani podporil spolu päť projektov v celkovej sume viac ako 37 000 eur.

„Jeden projekt môže získať najviac 8500 eur, z rozpočtu vieme podporiť približne päť až desať projektov. Ak okolo seba vidíte deti a mladých ľudí, ktorí nemajú možnosť zmysluplne tráviť voľný čas a rozvíjať svoj talent, alebo rodičov, ktorí potrebujú pri starostlivosti o deti pomôcť a máte nápad, ako to zmeniť, podeľte sa oň s nami,“ povedala Silvia Lorencová z odboru sociálnych služieb a zdravotníctva BBSK.

Kraj podporí konkrétne nápady, napríklad vytvoriť krátky film na niektorú z tém (prevencia drogovej závislosti, alkoholizmus, záškoláctvo, vandalizmus, finančná gramotnosť, násilie na ženách, novodobé otrokárstvo, extrémizmus), zorganizovanie besied pre žiakov s pozvanými odborníkmi na školách na rôzne pálčivé témy, aktivity na zamedzenie nárastu záškoláctva, vedenie rodičov k zodpovednosti pri plnení školskej dochádzky detí, aktivity na predchádzanie vzniku závislostí, sexuálna výchova, finančná gramotnosť a pod.

Medzi podporenými projektmi boli vlani, počas prvého ročníka fungovania dotačnej schémy, najmä také, ktoré pracovali s deťmi a rodinami z  málopodnetného prostredia. Napríklad, s tridsiatimi rodinami v lokalitách Likier, Maša, Hačava, Skálie, Mútnik a Hnúšťa pracovali členovia OZ Klub rómskych aktivistov v SR. Projekt Cesta hore, ktorý realizovala Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, sa zameral na trávenie voľného času detí v Rimavskej Sobote.

O finančnú podporu kraja sa oprávnení žiadatelia môžu uchádzať aj tento rok, žiadosť je potrebné podať do konca februára a spĺňať podmienky, ktoré určuje krajské VZN č. 35/2018. Všetky informácie nájdu žiadatelia na webovej stránke www.bbsk.sk/aktuality.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: BBSK


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA