Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. októbra 2019

Podľa ĽSNS má Banskobystrická regionálna správa ciest málo posypovej soli, kraj to popiera

5. januára 2019 | Komentáre: 0 |

Strediská zimnej údržby Banskobystrickej regionálnej správy ciest (BBRSC) majú podľa tvrdenia predstaviteľov Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) údajne absolútny nedostatok posypovej soli.

V tlačovej správe o tom informoval podpredseda ĽSNS Milan Uhrík s tým, že o takejto situácii informovali v sobotu predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu zamestnanci vykonávajúci zimnú údržbu ciest v kraji.

„Obzvlášť kritická je najmä situácia v okresoch Banská Bystrica a Brezno, v ktorých sú viaceré strediská  BBRSC takmer úplne bez posypovej soli. Podľa vyjadrení zamestnancov majú napríklad v stredisku v Polkanovej, ktoré zabezpečuje aj údržbu cesty na Donovaly, momentálne zásoby posypovej soli len na štyri sypače. To im v prípade sneženia vystačí len na niekoľko hodín posýpania,“ tvrdia predstavitelia ĽSNS.

Dodávajú, že M. Kotleba sa sa bol o údajne katastrofálnej situácii v strediskách presvedčiť osobne a v tejto súvislosti pripravuje podanie trestného oznámenia pre podozrenie zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia.

Podľa stanoviska vedenia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktoré TASR poskytla jeho hovorkyňa Marcela Glevická, je závod BBRSC v Brezne, takisto ako sklady vo všetkých strediskách regionálnej správy ciest v kraji, posypovou soľou zásobený. „Rovnako majú podľa zmluvy s dodávateľom zabezpečenú aj nepretržitú dodávku soli z centrálneho skladu dodávateľa v Banskej Bystrici. Ak by teda niekedy došlo k nedostatku posypovej soli na sklade, bude dovezená do pár hodín podľa požiadavky,“ ozrejmila Glevická.

Ako pokračovala, vedenie kraja mrzí, že predstavitelia ĽSNS šíria ničím nepodložené správy a strach u občanov, keď celé Slovensko bojuje s nepriaznivými poveternostnými podmienkami. „Naopak, hospodárenie v BBRSC po volebnom období vo vedení s pánom Uhríkom a Kotlebom aktuálne vyšetruje polícia,“ zakončila.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA