Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. júla 2020

Predseda BBSK J. Lunter navštívil Salaš Zbojská, stretne sa i s ďalšími zamestnávateľmi v našom regióne

2. júna 2020 | Komentáre: 0 |

Návštevami Salaša Zbojská, sociálneho podniku vo Valaskej a Železiarní Podbrezová odštartoval predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter sériu návštev, ktorých cieľom je zistiť, ako sa koronakríza dotkla zamestnávateľov v našom kraji.

Viaceré ďalšie návštevy má vedenie kraja naplánované v podnikoch v našom okolí.

„Našim cieľom je zmapovať, ako sa koronakríza dotkla zamestnávateľov, ako funguje pomoc, aké budú dopady na ekonomiku kraja, kde sa dajú hľadať dobré inšpirácie a prípadne, ako môže kraj byť nápomocný. Uvidíme, čo ukážu stretnutia, ako sa kríza podpísala na situácii jednotlivých skupín podnikateľov aj zamestnancov, a podľa toho povedieme prípadné ďalšie rokovania,“ povedal Lunter.

Tieto návštevy hodnotí podľa vlastných slov ako veľmi prínosné, aj keď zatiaľ z nich nemožno vyvodzovať všeobecne platné závery. „Už teraz sa však ukazuje, že viacerí menší podnikatelia o štátnu pomoc nežiadali, pretože sa im zdala riziková a neprehľadná. Prakticky úplne mimo zóny štátnej pomoci skončili v časoch koronakrízy sociálne podniky, čo mňa osobne veľmi mrzí, pretože dávajú prácu dlhodobo nezamestnaným a pomáhajú im získať dôležité zručnosti,“ doplnil Ján Lunter.

Séria návštev bude pokračovať už dnes (utorok 2. júna), keď má predseda kraja namierené do magnezitových závodov v Lubeníku. V stredu 3. 6. o 10:00 navštívi závod Yura Eltec Corporation v R. Sobote podpredseda kraja Ondrej Lunter, ktorý potom o 13:00 zavíta aj do Záhradníctva Antal vo Včelinciach.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA