Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 11. augusta 2020

BBSK aj tento rok na výstave ITF Slovakiatour, náš okres zastupujú MAS Malohont a kúpele Číž

18. januára 2012 | Komentáre: 0 |

Banskobystrický samosprávny kraj sa v dňoch 19. – 22. januára 2012 už po deviatykrát predstaví na 18. ročníku medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave. Veľtrh ITF Slovakiatour je najdôležitejším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v regióne Strednej Európy.

Banskobystrický samosprávny kraj tento rok zvolil novú formu prezentácie. Tradičné prezentačné pulty nahradia divadelné predstavenia, ktoré pripravil BBSK v spolupráci s OZ Habakuky. Jedna hra bude venovaná najväčším zaujímavostiam BBSK a druhé predstavenie bude prezentovať spolu vystavovateľov. „Banskobystrický kraj svojimi prírodnými krásami, kultúrnymi a historickými pamiatkami a zaujímavosťami patrí k najkrajším regiónom Slovenska. Účasť na ITF Slovakiatour je pre nás jedinečná príležitosť ako tieto významné oblasti prezentovať širokej verejnosti,” povedal predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Vladimír Maňka.

Kraj ponúka svoje priestor aj zahraničným partnerským regiónom. Svoju prezentáciu ponúknu návštevníkom Královohradecký kraj a Warminsko – Mazurské Vojvodstvo. Tento rok prijali pozvanie kraja mestá Banská Štiavnica, Lučenec, Rimavská Sobota, Detva, Zvolen, ale aj obce Hronský Beňadik a Sebechleby. Prostredníctvom Balnea Clustra Dudince sa budú prezentovať subjekty pôsobiace v oblasti kúpeľníctva v Dudinciach. Svoje zastúpenie budú mať aj prírodné jódové kúpele Číž. Návštevníkom sa predstaví aj jeden zo 7 divov BBSK – Drevený artikulárny kostol v Hronseku. O svojich aktivitách budú hovoriť aj Múzeum SNP Banská Bystrica, MAS Malohont a združenie Vydra Čierny Balog. Pre priaznivcov zimných športov je pripravená prezentácia lyžiarskeho strediska Sky Králiky. Cluster Horehronie bude ponúkať krásy Horehronia a Novohradský geopark predstavovať všetky obce na jeho území. Letisko Sliač ponúkne informácie o dlho očakávanej pravidelnej linke Sliač – Viedeň, ale aj o ďalšom využití letiska. No a samozrejme nebude chýbať ani kultúra a zaujímavý program. O atmosféru sa budú starať folklórne súbory z Podpoľania, Horehronia a Čierneho Balogu. Pre návštevníkov sú pripravené aj súťaže o atraktívne ceny.

ZDROJ: Peter Hajnala

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA