Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 11. augusta 2020

Žreb prvej ligy, volejbalistky Iskry začnú doma proti Soboťankám

15. júla 2010 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

V prvom kole súťažného ročníka 2010/2011 privítajú volejbalistky Iskry Hnúšťa družstvo VK Slovan Rimavská Sobota. Vyžrebovanie nového ročníka prvej ligy žien sa uskutočnilo na začiatku tohto týždňa. Kým v predchádzajúcich sezónach sa hrala prvá liga v skupinách – Východ a Západ, teraz pribudne aj skupina Stred.

Hnúšťanky budú naďalej účastníčkami druhej najvyššej súťaže – Východ. Predstaví sa v nej päť tímov, v uplynulom súťažnom ročníku boli len štyri – VK Slovan Rimavská Sobota, VK Slávia TU Košice, ŠŠK Kometa Košice a VK Iskra Hnúšťa. Na prvoligovú scénu sa vracia družstvo ŠK Prakon Prakovce a doplní tak kvarteto družstiev z predchádzajúcej sezóny. Prvú ligu – Stred  budú hrať aj volejbalistky Brezna i Kežmarčanky. Štartovať v nej budú ďalej tímy – Tvrdošína, Martina a Kysuckého Nového Mesta.

„Pôvodne mal hrať prvú ligu – Východ aj Prešov. Ja by som bol aj za to, aby hrali družstvá v skupinách – Východ a Stred spolu. Niektorí sa však bránia cestovaniu. My pritom cestujeme s mládežníckymi tímami aj do Kysuckého Nového Mesta či do Čadce. Trochu som sklamaný z počtu účastníkov v našej skupine. Je ich nepárny počet, takže vždy bude jedno družstvo „stáť“. Viac sme si sľubovali od novej sezóny, že prinesie oživenie pre divákov a aj pre hráčky. Keby hrali prvú ligu aj Prešovčanky, bola by to určite dobrá súťaž. Odskočili však od svojho pôvodného rozhodnutia hrať ju,“ povedal pre Echoviny.sk tréner prvoligového družstva žien VK Iskra Hnúšťa Štefan Majeský, ktorý vystriedal na tomto poste Štefana Bukviara.

Volejbalistky Iskry začínajú prípravu na novú sezónu druhého augusta. V príprave sa zúčastnia na viacerých turnajoch. „Budeme hrať s mladými hráčkami. Počítali sme s Michaelou Šuniarovou, ale má opakované zdravotné problémy s kolenom. Je veľmi otázne, či bude vedieť hrať súťažne. Nevieme, čo s ňou bude,“ uviedol Majeský.

Prvé kolo súťaže je na programe v sobotu 9. októbra.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA