Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 9. augusta 2020

Žiaci Iskry vyhrali štyri z trinástich duelov

1. decembra 2014 | Komentáre: 0 |

Mladí futbalisti Hnúšte prezimujú v druhej polovici tabuľky.

Káder starších žiakov prešiel veľkou obmenou

Káder starších žiakov prešiel veľkou obmenou

Starší žiaci FK Iskra Hnúšťa figurujú po jesennej časti druhej ligy Juh na jedenástej priečke. Keďže však OŠK Radzovce odpočítajú šesť bodov, de facto sa nachádza Iskra na desiatom mieste. Partia vedená trénerom Marianom Petrokom má dvanásť bodov (štyri víťazstvá, deväť prehier so skóre 17:44). V domácom prostredí zabodovala trikrát a raz zvíťazila na ihrisku súpera.

„Vedeli sme, že to budeme mať náročné, pretože z kádra odišlo trinásť chlapcov, ktorí tvorili základ nášho tímu v minulej sezóne. Tá bola pre nás dosť úspešná. Zostali nám prakticky traja hráči – Jakub Šagúl, Radovan Petrok a Juraj Remeň. Veril som však, že keď mužstvo dobre doplníme, je šanca, aby sme dobre reprezentovali mesto a aby sme túto súťaž pre Hnúšťu určite udržali. Nemal som v tomto smere vážnejšie obavy,“ povedal pre Echoviny.sk hnúšťanský kouč Marian Petrok. Ako dodal, z Hrachova prišli štyria chlapci, ktorí predtým nehrávali veľký futbal. „Po nejakom čase sa vrátili k futbalu aj takí chlapci, ktorí ho prestali hrať. Nakoniec sme to mužstvo vyskladali. V našej zostave však nastupovali aj štyria – piati vekom mladší žiaci a v niektorých prípadoch museli zaskočiť aj ďalší vekom mladší chlapci. Myslím si, že vzhľadom na to zloženie mančaftu bola tá jeseň celkom fajn. Hodnotím to pozitívne.“

 

Na začiatku sezóny avizoval kormidelník starších žiakov Iskry cieľ skončiť do ôsmeho miesta. V súťaži účinkuje štrnásť tímov. „V tabuľke sme o niečo nižšie, ako sme chceli byť. Chcel som v nej hrať trochu vyššie. Nevyšli nám niektoré stretnutia. V Detve sme viedli 1:0, ale nakoniec sme prehrali dvomi nešťastnými gólmi 2:1. Chlapci nezvládli zápas v Radzovciach,“ vyjadril sa Petrok. Podľa neho je jesenné účinkovanie prísľubom z toho pohľadu, aby urobili v odvetnej časti aspoň taký istý bodový výsledok. „Beriem to tak, že vypadávať bude jedno mužstvo. Chceme sa posunúť minimálne o jedno – dve miesta vyššie,“ uviedol lodivod Iskry.

 

 

 

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA