Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. júla 2020

Wereszký: Jarná časť nás utvrdila, že patríme do piatej ligy

4. júla 2010 | Komentáre: 0 |

Hnúšťanskí futbalisti si počínali v jarnej časti piatej ligy – skupiny „D“ úspešnejšie, než tomu bolo v jesennej časti. Hráči Iskry Hnúšťa získali na jeseň 14 a na jar 21 bodov. V konečnej tabuľke sa umiestnili s 35 bodmi na desiatej priečke.

„Patrili sme v odvetnej časti medzi tímy, ktoré boli na tom herne lepšie ako tie mužstvá, ktoré sa nachádzajú v druhej polovici tabuľky. Naša hra bola oveľa lepšia ako v jesennej časti. Jarná časť súťaže nás utvrdila v tom, že patríme určite s týmto tímom do piatej ligy,“ povedal pre Echoviny.sk hnúšťanský útočník Róbert Wereszký, ktorý poukázal na to, že mužstvo na jeseň postrácalo body. „Na jar sme získali možno body aj v tých zápasoch, v ktorých sme s tým nepočítali. Spomeniem napríklad zápas v Tomášovciach. Na druhej strane sme nezabodovali v zápasoch, kde sme počítali, že body uhráme. Je to napríklad domáca prehra s Príbelcami či s Radzovcami. Mali sme veľmi vydarený záver súťaže, myslím na posledných päť – šesť zápasov. Dosiahnutými výsledkami sme možno prekvapili aj ostatných,“ pokračoval Wereszký.

Na prvých troch miestach sa v piatej lige – v skupine „D“ umiestnili mužstvá – Málinec, Tomášovce a Jesenské. Hnúšťania si pripísali vo vzájomných zápasoch s týmito celkami v odvetnej časti sedem bodov. „Dokázali sme vlastnými silami poraziť Málinec i Tomášovce, v Jesenskom sme neprehrali,“ zdôraznil tridsaťjedenročný hnúšťanský futbalista.

Hnúšťania figurovali na desiatom mieste po jesennej časti a rovnaká pozícia im patrí aj v konečnej tabuľke. „Naše desiate miesto je zaslúžené. Keby sme však hrali tak, ako sme zahrali v posledných kolách, určite by sme boli hore v tabuľke,“ poznamenal Róbert Wereszký. Iskra sa zachránila v piatej lige po tom, ako z tretej ligy – Stred vypadla po kontumácii posledného zápasu Bytča (neoprávnený štart hráča) namiesto Fiľakova, čo malo vplyv aj na vypadávajúcich vo štvrtej i v piatej lige. „Brali sme to už tak, že vypadávame do prvej triedy. Bolo nám smutno za piatou ligou,“ priznal Wereszký.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA