Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. júla 2020

Tisovskí dorastenci kraľovali v štvrtej lige

19. júna 2014 | Komentáre: 0 |

Zverenci kouča Huráka sa prebojovali do treťoligovej spoločnosti.

Brankár Jakub Košičiar

Brankár Jakub Košičiar

Štvrtú dorasteneckú ligu (skupinu D) vyhrali hráči FK CSM Tisovec. Zverenci trénera Róberta Huráka nazbierali 63 bodov

(dvadsať víťazstiev, tri remízy, tri prehry so skóre 101:21). Nastrieľali najviac gólov a spolu s Revúčanmi ich aj najmenej inkasovali.

„Jarnú časť hodnotím veľmi dobre. Som s ňou veľmi spokojný,“ konštatoval pre Echoviny.sk Hurák. Partia ním vedená, ktorá zimovala na druhej priečke, si zabezpečila prvenstvo v súťaži v predposlednom kole. Tisovčania získali v odvetnej časti o dva body viac, ako tomu bolo na jeseň. „Celkom to bolo z bodového hľadiska vyrovnané. Herne bola jarná časť trochu slabšia, ale zvládli sme ju. Snažili sme sa vyhrať štvrtú ligu a aj sa nám to podarilo,“ podotkol mládežnícky kouč.

Do odvetnej časti vstúpil tisovský mančaft neúspešne, keď prehral vo Vidinej, no v ďalších dvanástich kolách bodoval (desaťkrát zvíťazil, dvakrát remizoval). „Tá prehra vôbec nemusela byť. Viedli sme 1:0, domáci vyrovnali na 1:1, ale po prvom polčase sme mohli vyhrávať aj 5:1, lenže ten druhý chlapci úplne vypustili a prehrali sme 1:3. Našťastie sme sa z tohto zápasu poučili a ďalej sme už šliapali. Práve to, že sme vyhrávali, bolo rozhodujúce na ceste za postupom. Mužstvu určite pomohli najstarší hráči, ako Zelenák, brankár Košičiar či Vlček,“ povedal Róbert Hurák. „Mali sme vcelku vyrovnaný tím. V zálohe i v obrane sme hrali dobre. O niečo slabší sme mali útok, nastrieľali sme síce veľa gólov, ale pričinili sa o to aj záložníci“.

Z piatej do štvrtej ligy „sa dostali“ Tisovčania vďaka reorganizácii súťaží. A teraz sa posúvajú o poschodie vyššie. „Ten postup do tretej ligy je pre tisovský futbal malý úspech, nie je to niečo extra. Keby sme postúpili do prvej ligy, bolo by to predsa len niečo iné. Ale tak úspech to je a chlapci ho aj oslávili,“ poznamenal s úsmevom štyridsaťtriročný lodivod FK CSM. Ten zaznamenal zatiaľ najvýraznejší výsledok v trénerskej kariére, ktorá nemá dlhé trvanie.

V kádri nastanú zmeny. „Štyria chlapci, ktorí v mužstve vekom končia, mu budú chýbať. Budeme sa ich však snažiť nahradiť. Na treťoligových trávnikoch sa budeme snažiť účinkovať čo najlepšie,“ povedal Róbert Hurák.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA