Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. júla 2020

Štefániková dala zbohom hráčskej kariére

27. júla 2010 | Komentáre: 0 |

Jedna z najlepších hnúšťanských volejbalistiek v histórii dala bodku za svojou aktívnou kariérou. V drese VK Iskra si zahrala prvú ligu i extraligovú súťaž žien. Sezóna 2009/2010 bola poslednou v hráčskej kariére hnúšťanskej volejbalistky Miroslavy Štefánikovej. Ostrieľaná harcovníčka to potvrdila pre Echoviny.sk. Nepripúšťa už ani možnosť, že by predsa len vypomohla prvoligového tímu VK Iskra Hnúšťa v novom súťažnom ročníku. Konštatovala, že hráčsku kariéru ukončila definitívne. „Hlavným dôvodom je nedostatok času. Mám viac povinností v práci, nemám čas trénovať, a to sa odzrkadľuje aj na výkone. Bez tréningu to nejde. Nechcem sa vyhovárať na vek, ale už potrebujem aj viac času na regeneráciu. Aj tie zápasy, ktoré som odohrala v minulej sezóne, ma dosť vyčerpávali a chýbal mi víkend na oddych. Moje rozhodnutie je konečné,“ povedala tridsaťosemročná odchovankyňa hnúšťanského volejbalu.

„Z môjho pohľadu je Miroslava Štefániková najlepšia hráčka v histórii hnúšťanského volejbalu. Zahrala si extraligu. Mala výnimočné pohybové predpoklady. Zdedila ich po otcovi a mame, obidvaja boli volejbalisti. Charakterizoval ju výnimočný cit pre hru. U máloktorého hráča či hráčky sa tak vyvinie,“ vyjadril sa pre Echoviny.sk skúsený volejbalový tréner Štefan Bukviar.

Svoju hráčsku kariéru považuje Štefániková za celkom úspešnú. „Obdobie, počas ktorého sme hrávali v Hnúšti národnú dorasteneckú ligu, bolo úspešné. Patrili sme medzi slovenskú volejbalovú špičku. Otvorilo mi cestu do toho času najlepšieho slovenského klubu Slávia UK Bratislava  – počas štúdia na FTVŠ UK. Hrala som tam len jeden rok, ale ten bol pre mňa veľkou skúsenosťou. Bol to rok plný volejbalu. Dvojfázové tréningy, zápasy v sobotu a aj nedeľu, škola a žiadny čas na priateľov a rodinu. Aj napriek tomu, že som mala pevné miesto v základnej zostave družstva, rozhodla som sa ukončiť svoje pôsobenie v klube. Prišla som na to, že nechcem robiť volejbal  na profesionálnej, vrcholovej úrovni,“ zaspomínala si Štefániková na pôsobenie v metropole Slovenska. „Následne som sa dva roky volejbalu vôbec nevenovala. Vrátila som sa na ihrisko po narodení syna, keď ma nahovorili moje bývalé spoluhráčky a kamarátky. Boli sme vtedy nadšené a pripravené pokračovať tam, kde sme pred pár rokmi skončili v dorasteneckej kategórii. Aj napriek tomu, že sme mali rodiny a deti, tvrdo sme trénovali a víťazili sme. Výsledkom toho bol postup do extraligy. Toto obdobie považujem za najúspešnejšie a zároveň za najkrajšie. Trénovali a hrali sme s radosťou, tešili sme sa z volejbalu a boli sme skvelá partia,“ uviedla Miroslava Štefániková.

„Nekládla som si vysoké ciele vo volejbale. Hrala som volejbal, lebo ma to bavilo, vždy som sa tešila z každej dobrej akcie na ihrisku a mala som radosť zo spoločne prežívaných úspechov v družstve“.

Najviac si cení postup do extraligy s hnúšťanským tímom. Iskre sa to podarilo  v deväťdesiatych rokoch minulého storočia.  Extraligu si následne v Hnúšti aj zahrala. „V Slávii UK Bratislava som hrala prvú slovenskú národnú ligu žien. Vekom som bola ešte juniorka,“ poznamenala volejbalistka, ktorá si už vyskúšala aj rolu trénerky prvoligového hnúšťanského družstva žien.

Poznamenala, že s VK Iskra Hnúšťa bude spätá stále, pokiaľ bude v Hnúšti. „Vždy, keď to bolo v mojich možnostiach, snažila som sa klubu pomáhať, a tak to bude aj naďalej. Momentálne  ale nepôsobím ani ako tréner, ako som už povedala, nedostatok času mi to neumožňuje,“ konštatovala Štefániková.

Volejbal začala hrávať aj jej dcéra Tereza. Z paluboviek teda meno Štefániková nezmizne. „Po pohybovej a technickej stránke má veľké predpoklady, aby bola dobrou volejbalistkou. Uvidíme však, koľko vyrastie. Teraz je výška dôležitým faktorom uplatnenia sa vo volejbale. Pre mňa je však dôležité, že trávi čas zmysluplne. Kolektívne športy totiž vo veľkej miere formujú aj osobnosť detí – musia  spolupracovať v kolektíve, dodržiavať pravidlá, rešpektovať rozhodnutia trénerov, cítiť zodpovednosť voči družstvu, organizovať si čas, komunikovať a prispôsobovať sa. Tieto skúsenosti im budú osožné celý život,“ vyslovila sa Miroslava Štefániková.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA