Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 11. augusta 2020

Štartuje nová volejbalová sezóna. Majeský označil tretie miesto za tajné želanie

7. októbra 2010 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Nový ročník prvej ligy – Východ vo volejbale žien sa začne v sobotu 9. októbra. Volejbalistky Iskry Hnúšťa sa stretnú v prvom kole s hráčkami VK Slovan Rimavská Sobota. V kádri obidvoch tímov nastali v porovnaní s predchádzajúcou sezónou zmeny.

Volejbalistky Iskry sa zúčastnili v príprave na troch turnajoch (Hnúšťa, Spišská Nová Ves, Rimavská Sobota) a viaceré hnúšťanské hráčky sa predstavili ešte aj na juniorskom Memoriáli Michala Lumnitzera v Hnúšti. „Chceli sme odohrať viac zápasov. Vypadol nám ešte jeden turnaj, takže v tomto smere sme nesplnili plán. Celkovo nebola príprava podľa mojich predstáv. Do konca augusta prebiehala dobre. Potom sme sa však nikdy nestretli v takom zložení, v akom by sme mali hrať,“ povedal pre Echoviny.sk Štefan Majeský, ktorý sa stal nielen kormidelníkom družstva žien, ale aj športovým riaditeľom VK Iskra Hnúšťa. Obidve tieto funkcie zastával v prechádzajúcom súťažnom ročníku Štefan Bukviar.

Ilustračné foto

Hnúšťanky obsadili v minulej sezóne štvrté – posledné miesto. „Bolo by krásne obsadiť v novom súťažnom ročníku tretie miesto, je to také tajné želanie. Skončiť na treťom mieste by bolo reálne, keby sme poriadne trénovali, máme ale v kádri vysokoškoláčky a keby sme nastupovali na zápasy v optimálnom zložení. Už teraz napríklad viem, že sa v tomto kalendárnom roku budeme musieť zaobísť bez Vojtekovej. Poslednému miestu sa však chceme jednoznačne vyhnúť,“ uviedol Majeský. Jeho asistentkou je Marcela Križanová. „Chceme zabojovať aj o priazeň divákov. Chceme ich pritiahnuť do hľadiska, aby nás prišli povzbudiť a podporiť, aby sme mali siedmeho hráča,“ doplnil Štefan Majeský, ktorý už v minulosti trénoval hnúšťanský tím žien. „Snáď nás budú obchádzať choroby i zranenia a družstvo sa skonsoliduje. Nejdeme do novej sezóny v porazeneckej nálade. Budeme bojovať. Mali sme aj v prípravných dueloch dobré fázy a aj veľmi slabé. Treba sa vyhnúť hluchým fázam,“ vyslovil sa hnúšťanský kouč. Podľa neho chýba v družstve Iskry osobnosť, ktorá by zobrala zodpovednosť na seba. Poukázal tiež na to, že súčasný káder má menej skúseností než ten z predchádzajúcej sezóny.

V prvej lige – Východ bude účinkovať päť družstiev: VK Slovan Rimavská Sobota, VK Slávia TU Košice, ŠŠK Kometa Košice, Prakon Prakovce a VK Iskra Hnúšťa. Iskra sa v príprave s výnimkou Prakoviec, ktoré sa vracajú na prvoligovú scénu, s ostatnými prvoligovými súpermi stretla. „Nevidím v žiadnom prípade nejaký priepastný rozdiel medzi výkonnosťou hráčok týchto družstiev,“ podotkol tréner Iskry.

Na súpiske družstva žien Iskry Hnúšťa sa pre novú sezónu nachádza sedemnásť mien: Radka Národová, Alexandra Bukviarová, Pavlína Slivková, Jana Zatrochová, Petra Ďurišová, Zuzana Blahová, Timea Krekáňová, Simona Pasiarová, Lívia Sliacka, Lucia Tokárová, Zuzana Vojteková, Michaela Mrnková, Katarína Pinčáková, Patrícia Kvetková, Martina Palíková, Erika Migaľová, Kristína Ďurindová. Migaľová a Ďurindová figurujú na súpiske aj napriek tomu, že s družstvom netrénujú. Oznámili, že si dávajú prestávku od volejbalu. „Uviedli sme ich pre istotu na súpisku,“ poznamenal Majeský. „Pokiaľ ide o Palíkovú, nič o nej neviem,“ dodal. Blahová prišla do Iskry na hosťovanie z Poltára. Krekáňová a Pasiarová sa vrátili na palubovku po niekoľkoročnej prestávke. Miroslava Štefániková a Miroslava Szőkeová definitívne ukončili hráčsku kariéru.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA