Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 7. júna 2020

S umiestnením žiakov nevládne spokojnosť

28. decembra 2015 | Komentáre: 0 |

Dorastenci Iskry si počínali v prvej polovici sezóny na výbornú.

Dorastenci Iskry

Dorastenci Iskry

Starší žiaci FK Iskra Hnúšťa sa nachádzajú v druhej lige Juh na dvanástej priečke. V jesennej časti nazbierali zverenci trénera Mariana Petroka deväť bodov (dve výhry, tri remízy, osem prehier so skóre 11:24). Iskra zdolala obidve mužstvá, ktoré figurujú v tabuľke za ňou. V súťaži účinkuje štrnásť tímov.
„Nie som spokojný s postavením mužstva v tabuľke, lebo veľa zápasov sme mohli zvládnuť lepšie a byť teda určite na lepšom mieste. Podpísali sa pod naše účinkovanie objektívne i subjektívne príčiny. Hra mužstva bola v niektorých fázach celkovo dobrá. Mrzí ma hlavne to, že sa nevieme presadiť v útoku, nevieme dávať góly ani z vyložených šancí. Obranná činnosť mužstva je však relatívne na dobrej úrovni. Všetko je ovplyvnené tiež tým, že pred začiatkom ročníka odišli do iných klubov traja chlapci, s ktorými sme počítali. Boli by piliermi tímu,“ povedal pre Echoviny.sk tréner i manažér FK Iskra Hnúšťa Marian Petrok.

V štvrtej lige (skupina D) dorastencov dominovala v jesennej časti hnúšťanská Iskra. Jej hráči kráčali od víťazstva k víťazstvu a patrí im prvé miesto. Hnúšťania získali 36 bodov (dvanásť víťazstiev so skóre 55:5). Zdobí ich najlepší útok i najlepšia obrana v súťaži. Iskra má trojbodový náskok pred TJ Nenince. Najlepším kanonierom Hnúšte je Lukáš Geňa, autor štrnástich presných zásahov. Ten sa delí o priebežne prvú priečku v tabuľke strelcov súťaže. Iba o dva góly menej dal jeho spoluhráč Jaromír Pliešovský.
„Dorastenci si zaslúžia pochvalu. Tá sa týka nielen výsledkov, ale najmä predvádzanej hry, ktorá spĺňa aj vyššie kritériá. Chalani vytvorili perfektnú partiu. Môžu pritom hrať spolu ešte dva – tri roky. V tejto vekovej kategórii končia iba dvaja z nich. Cieľ je teraz už jednoznačný, je ním postup,“ uviedol Marian Petrok. Prekvapilo ho, že dorastenecký mančaft prešiel jeseňou bez akejkoľvek straty bodov. „Domáce zápasy sme zvládli suverénne. Vonku je to už ťažšie. Uvidíme, aká bude jar. Myslím si, že keď sa chalani na ňu dobre pripravia, tak to zvládneme a na konci sezóny budeme spokojní.“

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA