Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 11. augusta 2020

Migaľová nateraz s volejbalom skončila. Náhrada nie je

4. augusta 2010 | Komentáre: 0 |

Volejbalistky prvoligového tímu Iskra Hnúšťa odštartovali na začiatku tohto týždňa prípravu na novú sezónu bez smečiarky Eriky Migaľovej. Devätnásťročná hráčka sa rozhodla dať si prestávku od volejbalu, čo potvrdila pre Echoviny.sk. Dodala, že to súvisí s vysokou školou. Bude študovať v Košiciach, kam ju prijali. „V tejto chvíli je moje rozhodnutie nehrať v ďalšej sezóne definitívne, ale čo bude o pár mesiacov, ešte neviem povedať,“ uviedla talentovaná Migaľová, ktorá má potenciál hrať extraligu. Nevylúčila, že sa v priebehu sezóny vráti na palubovku a pomôže tímu. „Nemôžem to vylúčiť, pretože nikdy nehovor nikdy, ale teraz som definitívne rozhodnutá nehrať“. Priznáva, že jej volejbal bude chýbať. „Hrávala som ho desať rokov, ale chcem teraz ukončiť túto etapu,“ poznamenala. To, že nebude hrávať, nevníma ako hazard so športovým potenciálom, ktorý má.

Na otázku, či sa chce každopádne v budúcnosti vrátiť do súťažného volejbalového kolotoča, odpovedala: „Nezamýšľam sa nad budúcnosťou, čo sa týka volejbalu. Teraz viem len to, že som s jeho hraním nateraz skončila“.

„Myslím si, že žiadna hráčka, ktorú máme, nebude vedieť Migaľovú plnohodnotne nahradiť. Pri jej výške, smečiarskych kvalitách a vyhratosti ju nikto teraz nenahradí. Zatiaľ za ňu nemáme náhradu,“ vyjadril sa pre Echoviny.sk nový kouč družstva žien VK Iskra Hnúšťa Štefan Majeský. Jeho asistentkou je bývalá volejbalistka Iskry Marcela Križanová.

Nielen Erika Migaľová nebude pôsobiť ďalej v drese Iskry. „V najbližšej sezóne nebudem hrávať volejbal a možno už ani potom. Neviem, ako mi to bude vychádzať v škole,“ uviedla pre Echoviny.sk Petronela Bartová. Tá sa vrátila na palubovku v priebehu uplynulej sezóny. Tiež študuje na vysokej škole v Košiciach.

Medzi hráčkami, ktoré sa zapájajú do tréningového procesu postupne, je aj Martina Palíková. Patrí k tým hnúšťanským volejbalistkám, ktoré majú prvoligové skúsenosti z predchádzajúcich sezón.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA