Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 11. augusta 2020

Kouč Iskry nemá k dispozícii Ďurindovú. Dala si prestávku od volejbalu

14. októbra 2010 | Komentáre: 0 |

Figuruje síce na súpiske prvoligového družstva žien VK Iskra Hnúšťa, no Kristína Ďurindová sa s ním nepripravuje. Tréner Štefan Majeský s ňou nemôže počítať. „Dávam si prestávku od volejbalu,“ povedala pre Echoviny.sk Ďurindová, ktorá neupresnila, ako dlho nebude hrávať súťažne volejbal. „Možno sa k nemu o rok, či dva vrátim. Ale určite to nebude teraz. Časovo sa nestíham volejbalu v súčasnosti venovať. Tento školský rok je pre mňa ťažký. Takže volejbal nehrávam kvôli školských povinnostiam a tiež iným potrebným veciam, ktoré riešim v tomto školskom roku,“ vyjadrila sa tretiačka na breznianskej hotelovej akadémii. „Potrebujem riešiť svoju finančnú situáciu. Som pomaly dospelý človek, ktorý musí uvažovať nad tým ako, kde a čím sa bude zaoberať celý život,“ pokračovala Ďurindová, ktorá býva v Brezne na internáte.

Nádejná sedemnásťročná hráčka mohla v novom súťažnom ročníku, ktorý sa rozbehol počas uplynulého víkendu, ukázať svoje kvality. Na otázku, či nevníma svoje rozhodnutie tak, že mrhá svojím talentom, odpovedala: „Tak áno. Som si vedomá, že možno viem hrať volejbal. Nebola som profesionálka, ale niečo vo mne bolo, pokiaľ ide o nejaký ten talent“. Svoj potenciál mala príležitosť ďalej rozvíjať v tejto sezóne a stať sa stabilnou prvoligovou hráčkou. „Nikdy som nepovedala, že ma volejbal nebaví. Nemám však teraz toľko voľného času, koľko by potrebovalo dievča, ktoré hrá v mojom veku prvú ligu v kategórii žien. Bez tréningu to nejde. Tréning je v mojom prípade veľmi dôležitý. Keď netrénujem pravidelne, ide môj výkon o 50 – 60 percent dole“. Prišla o šancu preukázať, čo v nej skutočne je a aj si to uvedomuje. Prvú ligu si však už vyskúšala.

Ďurindovú potešilo, že Iskra vyhrala v prvom zápase nad Slovanom Rimavská Sobota. „Som veľmi rada, že hnúšťanské dievčatá zvládli úvodný zápas v novej sezóne a vyhrali ho 3:0. To, že nevyhrali aj druhý zápas, bolo možno psychickou záležitosťou. Verím tomu, že sú hráčky natoľko kondične pripravené, aby doviedli do úspešného konca aj päťsetový duel“.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA