Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 5. júla 2020

Klenovský tréner nie je spokojný s jarnou časťou

3. júla 2010 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Futbalisti Družstevníka Klenovec obsadili v najvyššej oblastnej súťaži s 38 bodmi štvrté miesto. V porovnaní s priebežným umiestnením po jesennej časti si zverenci trénera Jaroslava Benca pohoršili. Do odvetnej časti prvej triedy vstupovali Klenovčania z druhého miesta. Na jeseň získali 26 bodov (osem víťazstiev, dve remízy, tri prehry).

„Jarnú časť súťaže nehodnotím veľmi pozitívne, pretože sme klesli z druhého na štvrté miesto v tabuľke. S jarnou časťou nie som spokojný,“ povedal pre Echoviny.sk klenovský lodivod Benco. Na jar vyhralo klenovské mužstvo štyri zápasy, trikrát remizovalo a šesťkrát prehralo. Dve stretnutia Družstevníka v odvetnej časti boli kontumované. V súboji Klenovec – Rimavské Janovce inzultoval klenovský útočník Maroš Hruška za stavu 1:1 v druhom polčase hlavného arbitra. Klenovčania tento duel prehrali kontumačne 0:3 a zároveň im boli po skončení súťaže odpočítané tri body. Družstevník porazil Abovce 7:2, zápas sa tiež nedohral, hostia inzultovali rozhodcu. Výsledok však zostal v platnosti, hráči Aboviec prišli kvôli tomuto zápasu po skončení súťaže o tri body.

Ilustračné foto

Po jesenných bojoch strácali Klenovčania na vedúcu Tornaľu päť bodov. „Naši hráči nehrali na jar tak ľahko ako na jeseň. V jesennej časti ich neťažilo umiestnenie. V odvetnej časti si začali hráči uvedomovať, že sa niečo dá dosiahnuť, čo im trochu zväzovalo nohy a ani naša hra nebola taká, aká by mala byť. Prvé zápasy v odvetnej časti boli dobré. Lámalo sa to v treťom jarnom stretnutí, keď sme doma podľahli Tachtám, ktoré majú skúsenejšie mužstvo a následne sme remizovali v Sirku. Začalo to škrípať, nalomila sa psychika hráčov. Prišli sme na jar rýchlo o možnosť zabojovať o postup. Keď sme mali veľký bodový odstup na prvé miesto, viac – menej sme súťaž už iba dohrávali,“ vyjadril sa Jaroslav Benco.

Na účinkovanie klenovského mužstva v odvetnej časti malo podľa jeho lodivoda vplyv aj to, že nemali stabilného brankára. „Len sme to plátali. Brankársky post je veľmi dôležitý. Keď nie je stabilne obsadený, vplýva to na hru tímu, na hráčov,“ poznamenal. „Mali sme určite na to, aby sme skončili tretí. Sami sme sa pripravili na jar o desať bodov. Šesť bodov sa viaže k zápasu s Rimavskými Janovcami. Myslím si, že by sme tento zápas dokázali vyhrať, lenže kontumačne sme ho napokon prehrali a po skončení súťaže nám odpočítali ešte tri body. Mohli sme vyhrať viac zápasov, týka sa to aj remízových stretnutí. Je to aj o šťastí v koncovke. Zápasy, v ktorých sa nám nedarí, treba zlomiť na našu stranu,“ konštatoval kormidelník Klenovčanov.

Za pozitívum označil Benco skutočnosť, že mladí chlapci chcú hrať futbal. „Dá sa na tom stavať pre ďalšiu sezónu. Nemáme však staršieho hráča, ktorý by vedel mužstvo usmerniť,“ uzavrel.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA