Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Kadetky Hnúšte prekvapili športového riaditeľa

3. apríla 2013 | Komentáre: 1 |

Iskra by mohla vyplniť biele miesta v novodobej histórii.

(zľava) Mrnková, B. Sliacka, Klembuszová

(zľava) Mrnková, B. Sliacka, Klembuszová

Volejbalistky VK Iskra Hnúšťa zvládli dlhodobú časť súťaže kadetiek s prehľadom. Zverenky trénera Igora Pasiara a asistentky Ivety Slivkovej dominovali v prvej triede Juh (M – SR oblasť Stred). Vyhrali ju s desaťbodovým náskokom pred druhým tímom v tabuľke. Aj keď predsa len mali aj isté rezervy..

„Triumf kadetiek v základnej časti súťaže bol milým prekvapením a zároveň ukazovateľom vyhratosti základu tohto družstva i dobrej práce s mládežou z vlastnej liahne,“ vyjadril sa pre Echoviny.sk športový riaditeľ VK Iskra Hnúšťa Štefan Majeský.

Výsledky tímu závisia predovšetkým od výkonov dievčat zo základnej šestky, ktorú tvoria: Michala Mrnková, Patrícia Kvetková, Júlia Pásztorová, Nikola Klembuszová, Miroslava Hochmannová a Biana Sliacka.

Hnúšťanky sa predstavia na budúci týždeň na semifinálovom turnaji v oblasti Stred, na ktorom sa stretnú s tímami TJ Lokomotíva Čadca (druhé miesto v skupine Sever), ŠVK Tatran Banská Bystrica (tretie miesto v skupine Juh) a VA Žilina (štvrté miesto v skupine Sever). Dva najúspešnejšie celky sa prebojujú na finálový turnaj v oblasti Stred. Jeho víťazky si potom priamo zabezpečia miestenku na majstrovstvá Slovenska. Druhé a tretie miesto znamená účasť v ďalších bojoch o postup na republikový šampionát.

„Očakávame, že sa kadetky dostanú zo semifinále do ďalšej časti bojov o postup na majstrovstvá Slovenska. Tam to už bude aj o šťastí a momentálnej forme,“ poznamenal Majeský.

Vedenie hnúšťanského klubu neposilnilo družstvo pred rozhodujúcou časťou sezóny. Športový riaditeľ Iskry sa netají tým, že nie je stúpencom získavania hráčok z iných klubov v mládežníckych kategóriách. Bremeno zodpovednosti tak bude ležať na pleciach rovnakých dievčat, ako tomu bolo doteraz. Hlavné konkurentky Iskry na strednom Slovensku však zbrojili.

„Vedenie klubu urobilo všetko, aby sa dievčatá čo najlepšie pripravili na vzornú reprezentáciu klubu a mesta,“ konštatuje Štefan Majeský.

Na súpisku pribudli iba mladé a neskúsené hráčky z hnúšťanskej liahne. „Mladé, hoci i neskúsené dievčatá, dostanú príležitosť okúsiť kvalitnejší volejbal. Verím, že sa nám to ukáže v budúcnosti ako dobrý ťah,“ nechal sa počuť športový riaditeľ.

VK Iskra Hnúšťa nemal už veľmi dlho zastúpenie na majstrovstvách Slovenska. „Zastúpenie na M-SR sme mali len v osemdesiatych rokoch, bolo to družstvo starších žiačok,“ podotkol Majeský. Kadetky by sa mohli v prebiehajúcom ročníku zaslúžiť o to, aby sa ako prvý kolektív dostali v tomto storočí i tisícročí medzi slovenskú elitu. Tá najťažšia časť  cesty je však ešte len pred nimi.

 

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  zuzka ridzonova | 6. apríla 2013 | 14:29 | 14:29

    ste dobre toto sa nestalo nikomu ste veľmi dobre volejbalistky dúfam že sa vám bude dariť aj naďalej a držím vám palce museli bi ste bit fakt dobre keď ste na stránke a dúfam že budete takto postupovať aj na ďalej ste dobre volejbalistky keď budete mat zápas budem vám držať palce keď o ňom budem vedieť ste pekne na fotke aj zato vás musím pochváliť a dúfam že vám to pôjde aj ďalej som rada že som vás tu našla ale keď som videla vás na facebooku tak som si myslela že to je len také fotky ale potom už keď som videla stránku tak som si povedala že sem idem dačo na píasť týmto dobrým volejbalistkám tak som na písala tak ahojte držím vám palce som rada že som vás uvidela a dúfam tento list o dom mňa dostanete ahojte držím vám palce

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA