Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 9. augusta 2020

Hnúšťanskí futbalisti si zahrajú štvrtú ligu

5. júla 2013 | Komentáre: 0 |

Iskra sa posunie do vyššej súťaže. Miesto jej uvoľnili Tachty.

Kouč i manažér Marián Petrok sa môže usmievať

Kouč i manažér Marián Petrok sa môže usmievať

Mužstvo FK Iskra Hnúšťa obsadilo v piatej lige (skupina D) druhé miesto. Zverenci kormidelníka Mariána Petroka nazbierali 49 bodov (pätnásť víťazstiev, štyri remízy, sedem prehier).

„Naše účinkovanie v uplynulej sezóne hodnotím ako úspešné. Boli sme s druhým miestom spokojní, aj keď sme chceli skončiť lepšie. Brali sme ho ako realitu,“ vyjadril sa pre Echoviny.sk hnúšťanský tréner i manažér Petrok. Z prvenstva v súťaži sa tešili hráči ŠK Vinica.

Hnúšťania vstupovali do odvetnej časti s 23 bodmi, prezimovali na druhej priečke. „Žiaľ, pokazili sme si to hlavne v poslednom jesennom zápase, v ktorom sme doma prehrali s Vinicou,“ pripomína kouč Iskry.

Pred jarnými bojmi netajil manažér Hnúšte postupové ambície. „Vinica nám bodovo na jar odskočila najmä po tom, ako sme prehrali stretnutia v Čebovciach a v Hrnčiarskej Vsi. Tieto výsledky nás definitívne odstavili zo súboja o prvú priečku. V závere sezóny sme však zabojovali, chceli sme sa umiestniť čo najvyššie. Som rád, že sme si uchránili tú druhú priečku,“ konštatuje Marián Petrok.

Iskra si však napokon predsa len zahrá štvrtú ligu Juh. „Súvisí to s mužstvom Družstevník Tachty, ktoré sa neprihlásilo do štvrtej ligy, v ktorej v uplynulej sezóne účinkovalo. Bolo treba doplniť počet účastníkov tejto súťaže a nám to pripadlo z druhého miesta v skupine D piatej ligy. Z tejto pozície sme postúpili. Boli sme rozhodnutí ísť do toho, a to najmä kvôli chlapcom,“ uviedol funkcionár Iskry.

Hnúšťanom teda pomohli do vyššej súťaže aj okolnosti. Nestalo sa tak prvýkrát. Ich neúspešné štvrtoligové ťaženie zo sezóny 2008/2009 by však malo byť pre nich mementom. „Vnútorne sa zo štvrtoligovej príslušnosti teším, ale zároveň to vnímam ako veľký záväzok a zodpovednosť, aby to naše účinkovanie bolo podstatne lepšie, než tomu bolo pred štyrmi rokmi. Čaká nás veľa práce. Chceme sa pripraviť na to, aby sme dôstojne reprezentovali naše mesto. Dôjde aj k doplneniu kádra. Máme ťažké vyžrebovanie, budeme sa musieť aj s tým popasovať,“ povedal Petrok.

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA