Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. júla 2020

Hnúšťania vypadli do piatej ligy

23. júna 2014 | Komentáre: 0 |

Futbalisti Iskry zbabrali jarnú časť a skončili na dne tabuľky.

Hnúšťanom sa nedarilo

Hnúšťanom sa nedarilo

Hráči FK Iskra Hnúšťa sa umiestnili v štvrtej lige Juh na poslednej – štrnástej priečke. Partia vedená trénerom Marianom Petrokom získala iba 14 bodov (štyri výhry, dve remízy, dvadsať prehier so skóre 18:79). Hnúšťania utŕžili najviac prehier a zaznamenali spolu s predposledným Baníkom Veľký Krtíš najmenej víťazstiev. Nastrieľali najmenej gólov a najviac ich inkasovali. V tabuľke pravdy si pripísali na konto mínus 25 bodov.

K tomu, že Iskra účinkovala v štvrtoligovej spoločnosti, jej pomohla súhra okolností. Vlani obsadila v piatej lige druhé miesto a do vyššej súťaže sa dostala vďaka tomu, že sa Družstevník Tachty do štvrtej ligy neprihlásil. Ale zahrala si ju iba rok a zostupuje do piatej ligy.

Hnúšťanský mančaft prezimoval na predposlednej priečke a v odvetnej časti klesol ešte o jednu pozíciu nižšie. Záchranárske práce absolútne nezvládol. Jeho jarná bilancia jedno víťazstvo a dvanásť prehier je veľmi žalostná a veľavravná zároveň. „Neberiem to ako katastrofu. Určite však vládne z tej našej jarnej bilancie sklamanie. Žiaľbohu, je to realita toho, ako sme hrali,“ uviedol pre Echoviny.sk hrajúci lodivod i manažér Hnúšte Petrok. „Očakávali sme, že naše výsledky budú podstatne lepšie, že sa pobijeme o také miesto, aby sme sa mohli zachrániť. Bohužiaľ, nevyšlo nám to“. Aké sú príčiny? „Mali sme nestabilný káder, nemali sme pevnú zostavu. Druhá vec boli ekonomické podmienky a tretia spočívala v tom, že sme štandardne robili v každom zápase chyby a herná disciplína nebola na takej úrovni, ako by som si predstavoval“. Manažér Iskry nebol spokojný s jesennou časťou a odvetná časť dopadla pre Hnúšťu ešte horšie.

Marian Petrok si nemyslí, že Hnúšťa bola najslabšia v súťaži. „Na základe dosiahnutých výsledkov to ale tak vyzerá, že sme asi najslabší boli. Keby sme nastupovali v kompletnom zložení a boli by sme kompaktní, nebolo by to tak. Našiel by som však aj pozitíva. Mali sme možnosť zapracovať do mužstva mladých hráčov, ktorí mohli nazbierať skúsenosti. Videli, ako sa tam hrá futbal. Štvrtá liga je dobrá súťaž, budeme sa tam chcieť čo najskôr vrátiť“.

 

 

 

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA