Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. septembra 2020

Hnúšťania postúpili do druhej žiackej ligy

8. augusta 2013 | Komentáre: 0 |

Mužstvo starších žiakov FK Iskra má ambície skončiť do ôsmeho miesta.

Lukáš Migaľa robí dobré meno hnúšťanskému futbalu

Lukáš Migaľa robí dobré meno hnúšťanskému futbalu

V Hnúšti sa bude hrať v sezóne 2013/2014 druhá liga žiakov Juh. Starší žiaci FK Iskra do nej postúpili ako víťazi tretej ligy (skupina D). Mladí hnúšťanskí futbalisti obsadili prvé miesto s 32 bodmi (deväť víťazstiev, päť remíz, dve prehry). O tri body predstihli OŠK Radzovce i Baník Kalinovo.

„Mali sme cieľ postúpiť. Bolo to však tesné, lebo Radzovce i Kalinovo boli kvalitnými súpermi. Mali rovnako záujem o postupovú pozíciu. Po jesennej časti sme strácali na prvú priečku štyri body. V jarných bojoch sme podávali veľmi dobré výkony, neprehrali sme ani raz. Postup si zaslúžili chlapci ako kolektív. Ak by som mal však predsa len spomenúť mená niektorých hráčov, tak dôležitou postavou tímu bol brankár Matúš Pačmár, ďalej Arpád Lázok, Tomáš Albert, Lukáš Kamenský, Marek Petráš, Peter Šagúl a mohol by som vymenovať aj ďalších chlapcov,“ povedal pre Echoviny.sk tréner starších žiakov a manažér FK Iskra Hnúšťa Marián Petrok. „Postup je krásny úspech, chlapci si ho zaslúžili. Je to pre nich cesta dopredu. Budú hrať kvalitnejšiu súťaž, čaká ich aj viac zápasov, v tretej lige hrá totiž málo mužstiev. Chlapci môžu vo vyššej súťaži len a len napredovať. Druhá žiacka liga sa bude hrať v Hnúšti po dlhom čase,“ dodal.

V súťaži so štrnástimi účastníkmi budú Hnúšťania súperiť aj s MŠK Rimavská Sobota, FK CSM Tisovec, FK LAFC Lučenec či Sitno Banská Štiavnica. „Kostra mužstva z minulej sezóny zostala pokope. Chceme podávať dobré výkony. Myslím si, že s touto partiou by sme sa mohli umiestniť do nejakého ôsmeho miesta. Máme kvalitu na to, aby sme sa popasovali o body aj s najsilnejším tímami,“ vyjadril sa Petrok.

Druhú ligu budú automaticky hrať aj mladší žiaci Iskry. Trénermi tohto mančaftu sú Michal Slatinský a Lukáš Migaľa.

Úvodné kolo je na programe v sobotu 10. augusta.

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA